Marchew z imbirowo - miodową nutą.

choco

Member
Wrz 17, 2004
1,166
1
0
3 marchewki
6-7 suszonych śliwek
łyżeczka masła
2 łyżeczki miodu
2 łyżki letniej wody
4 łyżki soku z cytryny
1/4 - 1/2 łyżeczki imbiru

Marchewki obrać i ugotować w lekko posolonej i pocukrzonej wodzie. Ostudzić i pokroić w plasterki.
Miód wymieszać z wodą, sokiem z cytryny i imbirem.
Śliwki pokroić w wąskie paseczki.
W rondelku rozgrzać masło, wrzucić marchewki i wlać sos miodowy.
Dusić chwilkę aż część sosu wyparuje i dodać śliwki. Dusić jeszcze około 5 minut.
Ewentualnie dodać jeszcze odrobinę soku z cytryny, jeżeli marchewka jest zbyt słodka.
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Właśnie znalazłam na forum, oglądając listę użytkowników online, ten właśnie przepis. Spodobał mi się, a dodatkowo mam w lodówce tackę obranych marchewek, z którymi nie wiedziałam co zrobić. Teraz już wiem. Jeszcze zastanowię się, do czego ją podać Nie znoszę piersi kurzych, a przydałoby się jakieś delikatne mięso. Myślę, że dobra będzie pierś indycza. Decyzję podejmę jutro.
icon_rolleyes.gif
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Marchewkę zrobiłam, wyszła bardzo smaczna. Dodałam odrobinę soku z cytryny. Ponieważ dzisiaj nie mam najlepszego dnia, zrobiłam do tego najprostszy kotlet panierowany z indyczej piersi. Schabowych nie jadłam od czasu studiów, a to było wieki temu. Dzisiaj ten kotlet przypomniał mi tamte czasy. Dzień był raczej holeryczny, więc obiad okazał się nawet bardzo dobry. Marchewkę na pewno będę powtarzała i zachęcam do jej zrobienia. Co do kotleta - pozostawiam pełną dowolność.
gruebel_2.gif
Można podawać tę jarzynkę do każdego rodzaju mięs: pieczonych, smażonych, duszonych i gotowanych
icon_rolleyes.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: