sernik z brzoskwiniami

INECZKA

Member
Lis 29, 2005
285
0
0
przeglądając to forum niezauważyłam takiego przepisu równie dobrze mogło mi umknąć

ciasto
3 szkl maki
1 kostka margaryny
3 łyżki cukru
5 żółtek
1,5 łyżeczki proszku do pieczenia

Wszystko zagnieść i podzielić na dwie częsci Pierwszą część rozłożyć na blachę drugą część ciasta włożyć na pół godziny do lodówki

ser
1/2 kg sera ( w woreczkach)
1 całe jajko
1 1/2 szkl cukru
1/2 kostki margaryny
budyń śmietankowy

wszystko razem utrzeć ( ser napewno bedzie lepszy jak przez maszynke przejdzie osobiście wszystko w mikser rzucam ubijam na jednolitą mase)

kladziemy na ciasto( ciasto nakłuwamy widelcem) które można troche podpiec choć nigdy nie podpiekam ale kiedyś spróbuje nastepnie wykładamy ser, na to pokrojone z puszki BRZOSKWINIE lub GRUSZKI jeśli ktoś na zime robi Ubijamy białka na sztywną piane z 1 szklanką cukru Wykładamy na owoce. Wyjąć z lodóki drugą część ciasta i zetrzeć na tarce o grubych oczkach

Uwagi! ja robie na duzej blaszce z tym że sera zawsze wiecej daje aby był wyższy wtedy dodaje 1 budyń wiecej i jajek tyle aby dało sie zmiksować na jednolitą mase wzasadzie na oko . zawsze wychodzi.
piec 60 min
 

matylda

Member
Lip 5, 2006
222
0
16
Mam kilka pytań : Ile bialek do szklanki cukru? I tylko jedno jajko do sera? No i w jakiej temperaturze piec? Aha i jak duża blacha?
 

matylda

Member
Lip 5, 2006
222
0
16
O wielkie dzieki Lud. Przejrze ten drugi przepis i napewno zrobie.
PS. Przesmaczne zdjecie
lecker.gif