Wegańskie ciasto pomarańczowe z kremem kardamonowym

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Wegańskie ciasto pomarańczowe

1 i 1/2 szklanki mąki
1/2 szklanki oleju roślinnego
3/4 szklanki cukru (lub trochę mniej)
1 i 1/2 łyżeczki sody spozywczej
1 łyżeczka soli
3/4 szklanki soku pomarańczowego

Mieszamy osobno suche i mokre składniki. Następnie łaczymy je razem i dobrze mieszamy. Piec 35-40 minut na natłuszczonej blasze w temp. około 180 stopni. Ciasto kroimy na kawałki i na każdy nakładamy krem kardamonowy, przybierając na koniec pomarańczami.

Krem kardamonowy

4 porcje

1 szklanka tofu (20 dag)
6 łyżek oliwy z pestek winogron
8 łyżek syropu klonowego
1/2 łyżeczki zmielonego zielonego kardamonu

Wszystkie składniki dokładnie miksujemy
icon_smile.gif
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
no właśnie jeszcze nie robiłam...przepis pochodzi ze swietnej książki więc myślę że ciasto będzie ok i niedługo postaram sie je zrobić ale narazie muszę sie uczyć bo matura goni :roll:
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
ciasto5uw.jpg
 

DagaM

Member
Sty 9, 2006
79
0
0
Skusze sie na zrobienie tego ciasta, moze w weekend...
A czy maka w przepisie moze byc razowa?
I jeszcze jedno, w Polsce jest bardzo malo ksiazek weganskich, wiec pewnie juz wszystkie mam :mrgreen: , ale ciekawi mnie z jakiej ksiazki pochodzi ten przepis.
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0

DagaM

Member
Sty 9, 2006
79
0
0
Znam ta ksiazke, swietne pomysly na rozne danka. Jest jednak sprawa, ktora mnie denerwuje w tej ksiazce (i drugiej tez).
Otoz ludzie, ktorzy sa na diecie wegetarianskiej czy weganskiej, najczesciej sa to osoby dbajace o zdrowie. Staraja sie unikac takich skladnikow jak cukier czy biala maka, natomiast wiekszosc przepisow w tej ksiazce wlasnie zawiera te produkty (zreszta nabial chyba tez, co nie jest weganskie) :evil:
Dlatego tez, mam mieszane uczucia w stosunku do tej knigi.
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
zgadzam się Dago, mnie też to zastanawiało. Spodziewałam się zresztą czegoś lepszego (większej ilości przepisów )jak za cenę 90zł :| Przepisy jednak smakowo są znakomite więc podaje je dalej ;)