Salsa Verde mojej teściowej*

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
Ta.. ONA ma tradycje ta salsa . Robilo sie ja zawsze w domu mojego tescia w Coarezza pod Mediolanem zawsze wtedy kiedy na kolacje bylo risotto a to dlatego, ze oni najpierw gotowali wywar z wolowiny i na tym wywarze risotto - a co z miesem? Mieso kroili w cieniusienkie plasterki i do tego podawali ta smaczna Salse
- tzn podaja!! tylko ze ja , ja wyjadam lyzka np na chleb na kanapke ..sama

proporcje troche na oko jesli chodzi o pietruszke - musi jej byc duzo - tak ze trzy peczki - jesli mizerne to nawet cztery - Amerykanskie to jeden peczek- tak tu w Ameryce jak u Rosjan wszystko DUZE

piertuszka - posiekana na mial - w malakserze - tradycja kaze mezzaluna ;)
jajko na twardo
oliva z olivek ale bezsmakowa - tyle by byla konsystencja gestej smietany
chleb pszenny - 3 - 4 kromki - wlasciwie same srodki namoczone w occie jablkowym - odcisniete - rozdrobnione
anchovies - na miazge dodane do tego wszystkiego - tyle by bylo slone - a nie mdle - a nie bac sie prosze - ich w ogole nie czuc - w ogole nie czuc rybnego smaku - przysiegam

Wszystko to w malakserze ciach 8) - nozem ciach czymkolwiek ciach 8) potraktowac by wyszlo w miare jednolicie wygladajace zielone cos pysznego

ma byc lekko octowe - hmm moja wersja dosc mocno bo ja ocet uwielbiam

i juz - gotowe
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
brzmi super!

Asika, ślicznie piszesz te przepisy! Bardzo lubię je czytać!
 

ela-c

Member
Cze 10, 2005
2,075
0
0
asika, a jak myslisz, ten sosik można na grzanki albo na pierozki z serem feta? jakie moze miec zastosowanie poza dodatkiem do mięsa?
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
anchovis na smak.
one bardzo slone sa.
 

ela-c

Member
Cze 10, 2005
2,075
0
0
np. moj mąż mówi , ze ja nie dosalam, więc ostatnio sypię więcej soli. Natomiast jak teściowa ugotuje, to jest bartdzi słone (artur tak pomiędzy ma),no więc chcę dla orientacji
 

marghe

Member
Lis 1, 2004
28,999
1
0
to ja wpiszę wersję Vissaniego -
3 fileciki anchois
50 g natki
2 ząbki czosnku
oliwa
ocet
10 g kaparów
chleb (tylko miąższ)
15 g korniszonów
białko z jajka na twardo
sol, pieprz..

wersja tesciowej Asiki mi sie bardziej podoba..bo jest i żóltko
icon_smile.gif
 

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
zapomnialam kupic octu jabłkowego
eeee tam, natkę juz mam posiekaną
kaparow nie mam zeby zrobic wersje marghe
zostawiam w takim razie do jutra