Owocowe scones

paula

Moderator
Wrz 13, 2004
6,946
0
0
Owocowe scones


Nie za slodkie, smaczne ciasteczka do popoludniowej herbatki
icon_smile.gif




4 szklanki maki
3 lyzki cukru
2 lyzki proszku do pieczenia
2 lyzeczki soli
35 dag masla
4 bardzo duze jaja
1 szklanka kremowki
3/4 szklanki suszonych owocow- (sliwki, truskawki, morele)
1 jajko ubite z 2 lyzkami wody

Nagrzewamy piekarnik do 200C.
Make, cukier,sol i proszek mieszamy mikserem na wolnych obrotacvh. Dodajemy zimne maslo i miksujemy na wolnych obrotach az maslo sie rozdrobni do wielkosci grochu.

Jajka i kremowke razem mieszamy i dodajemy do maslano macznej mikstury. Owoce mieszamy z 1 lyzka maki i dodajemy do ciasta.

Ciasto przekladamy na stolnice wysypana maka. Ciasto walkujemy na grubosc 2 centymetrow i dzielimy ciasto na trojkaty . Kazdy trojkat smarujemy mieszanina jajka i wody. Posypujemy cukrem i cynamonem i pieczemy przez okolo 20 - 25 minut.

Studzimy i zajadamy
icon_smile.gif



Na zdjeciu scones z suszonymi sliwkami.

Przepis pochodzi z ksiazki Iny.
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Paula bosko wygladają te ciacha, aż sie obśliniłam :cheers: tylko chyba mają być 2 łyżeczki a nie łyżki proszku do pieczenia, prawda? :lol:
 

Musia

Member
Lis 14, 2005
489
0
0
paula odpisz jak to jest z tym proszkiem do pieczenia, bo chetnie bym sie skusila na te ciasteczka no i jak dlugo mozna je przechowywac?
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Musiu myślę że spokojnie mozesz robić z 2 łyżeczkami bo z łyżkami to jest raczej niemozliwe
 

paula

Moderator
Wrz 13, 2004
6,946
0
0
lyzki, nie lyzeczki - w przepisie sa 4 szklanki maki , wiec i proszku duzo


Jak ktos chce zeby byly slodsze, bo one tak naprawde to slodki posmak dostaja od owocow i glazury, mozna dodac odrobine wiecej cukru
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
2 łyżki :shock: :shock: :shock: o Boże...nie wierze że tego nie czuć :roll: nawet na 4 szklanki to jak dla mnie dużo za dużo :dump: :mrgreen:
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Sylwia, tak to już jest w amerykańskich przepisach
jajka nie są wcale ubite, więc coś Ci musi "poddźwignąć" to ciasto do góry, żeby wyszły miękkie scones a nie twarde gnioty
ja tam wklejam do ulubionych, bede piec
icon_razz.gif
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
ja tez chce upiec tylko ten proszek... :dump: może pół na pół z sodą go dać czy co bo sie po prostu boje :lol: chyba że paula powie że nic a nic go nie czuć to moze się odważę :mrgreen:
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
no dobra, spróbuję :mrgreen: tylko mama musi być poza zasięgiem bo ona jak widzi więcej niż dwie łyżeczki proszku w przepisie to się krzywi :lol: Jestem fanką rodzynek więc mam nadzieję że i one mogą zastąpić śliwki
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
hmm...chyba sie pisze rodzynków a nie rodzynek no ale nikt tego przecież nie widział :lol:
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
no nareszcie sie zabrałam za ten przepis- jutro na 100% robie te ciasteczka Paula tylko jeszcze jedno pytanko- na pewno na 2 cm wałkować to ciasto? takie grube ma być?
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
no i gotowe Paulo przepyszne są, bardzo przypominają mi smakiem takie małe trójkątne krakersiki z makiem co są w małych paczuszkach do kupienia więc odrazu mi do głowy wpadł pomysł z makiem...ale to następnym razem aha tylko jeden mały minus- czuć proszek :twisted: ;)
scones5ng.jpg
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Paulo może po prostu wyczulona na niego jestem :twisted: W samych ciasteczkach proszku nie czuć ale w chwile po zjedzeniu na języku tak ;)