Murzynek pod kokosową bezą

Anusiaczek

Member
Wrz 14, 2004
2,084
0
0
44.jpg



25 dag margaryny
1 i 1/2 szklanki cukru
1/2 szklanki wody
3 łyżki kakao
2 szklanki mąki
cukier waniliowy
3 jajka
1,5 łyżki proszku do pieczenia
marmolada lub dżem (najlepszy z czarnej porzeczki)
2 białka
10 dag wiórków kokosowych

1. Zagotować wodę z margaryną, szklanką cukru, cukrem waniliowym i kakao. Odstawić do wystudzenia.
2. Jajka należy ubić z 1 łyżeczką cukru i dodać do masy. Przesiać mąkę z proszkiem i wymieszać składniki. Ciasto wylać na wyłożoną pergaminem blachę.
3. Ubić sztywną pianę z białek, pod koniec ubijania dodać 1/2 szklanki cukru. Wymieszać pianę z wiórkami kokosowymi.
4. Na cieście układać łyżką co kilka centymetrów porcje marmolady lub dżemu, a na wierzchu pianę z kokosem.
5. Piec ok. 40 minut w temperaturze 180 stopni.
 

belle

Member
Wrz 15, 2004
1,377
0
0
Pieke dzisiaj murzynek ,trzymajcie kciuki ,mam nadzieje że sie uda
ten murzynek zawsze sie udaje :!: ;)
nie martw sie kasiak73 :cheers:
jest przepyszny u mnie to ciasto szybko bardzo znika :dump: :mrgreen:
dzikuje Aniusiaczku za podanie tego przepisu
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
chyba troszeczke mniejszy od regularnego murzynka. Iguany mial 4 jajka. Musze pomyslec. 12 dni go jadlam
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
Czy to ciasto mozna piec dzien wczesniej - tzn gosci mam jutro - a chcialabym dzis je upiec -- to jak ona - ze tak powie, sie zachowuje na drugi dzien? moze lepiej jutro z samego rana? :roll:
 

matriocha

Member
Wrz 23, 2004
1,096
0
0
A kobiety powiedzćcie mi na jaką blachę to jest przepis ?? bo ja mam tylko tortownicę30, a chciałabym mieć odrobinę grubsze ciasto niż pół centymetra ?

Justyna
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
ja zrobilam na duzej tortownicy - jeszcze nie kroilam- ale spoko bedzie na pewno grubsze niz pol centymerta
 

Elcia3012

Member
Gru 29, 2015
1
0
0
Anusiaczek @ 3 Nov 2004 napisał:
index.php?act=findpost&pid=183501. Zagotować wodę z margaryną, szklanką cukru, cukrem waniliowym i kakao. Odstawić do wystudzenia.
2. Jajka należy ubić z 1 łyżeczką cukru i dodać do masy. Przesiać mąkę z proszkiem i wymieszać składniki. Ciasto wylać na wyłożoną pergaminem blachę.
3. Ubić sztywną pianę z białek, pod koniec ubijania dodać 1/2 szklanki cukru. Wymieszać pianę z wiórkami kokosowymi.
4. Na cieście układać łyżką co kilka centymetrów porcje marmolady lub dżemu, a na wierzchu pianę z kokosem.
5. Piec ok. 40 minut w temperaturze 180 stopni.
jaka mam blache uizyc? 30xna 25x moze byc?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,382
3,668
113
Z dwóch szklanek mąki dużo ciasta nie wyjdzie... Trzeba jeszcze kilka centymetrów bezy doliczyć.
Ja zwykle robię ciasto, patrzę, ile go jest i dopiero wtedy dobieram foremkę, na oko.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: