Ciasto drożdżowe bez zagniatania

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
Ciasto drożdżowe bez zagniatania

Na dno większego garnka kładziemy po kolei:

kostkę drożdży (10dkg),
na to 1 szkl. cukru,
torebkę cukru waniliowego,
niepełną szklankę mleka,
1 szklankę oleju,
4 jajka (lekko rozbełtać),
na to wszystko przesiać przez sito 1 kg mąki.

Garnek przykrywamy pokrywką. Nie mieszamy ze sobą składników. Drożdże zrobią to za nas. Zostawiamy na kilka godzin. Można przygotować wieczorem, a rano wystarczy tylko dokładnie wszystko wymieszać drewnianą łyżką, żeby składniki się połączyły. Ciasto zacznie błyskawicznie rosnąć. Gdy podwoi objętość można z niego robić co tylko się chce, np. makowce, serniki, z owocami, rogaliki, bułeczki itp. Nie klei się do rąk, łatwo daje się wałkować.

Rada: -przed położeniem nadzienia ciasto posmarować białkiem,tak samo smarujemy wierzch przed włożeniem do piekarnika. Piec w temp. ok. 160 st. Gdy za bardzo sie rumieni, możemy pod koniec pieczenia nakryć papierem.


Przepis skopiowałam, ale niestety nie zapisałam kto go podał :oops:
No i jeszcze nie wypróbowałam :oops:
 

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
Sprawdziłam i pyszne to ciasto
Takie kruche na brzegach i długo zachowuje swiezość. Musze sprawdzic jak wyjdzie z makiem
 

rybcia

Member
Paź 15, 2006
16
0
0
[font="Arial"][/font][color="#000000"][/color]
anbetung.gif
anbetung.gif
Iguana @ 17 Nov 2004 napisał:
index.php?act=findpost&pid=24607Sprawdziłam i pyszne to ciasto <!--emoid:D--><!--endemo-->
Takie kruche na brzegach i długo zachowuje swiezość. Musze sprawdzic jak wyjdzie z makiem
Upiekłam to ciasto.Rzeczywiscie warte polecenia.Jest wspaniałe.Na wierzch dałam rozgotowne jałka i kruszonkę.
 

laura

Member
Maj 16, 2007
922
0
0
Kiedys wyszperalam cos podobnego na forum smaczny.Tam sa inne proporcje i czeka sie tylko 3 godziny.
http://www.smaczny.pl/forum/Drozdzowka-Bez...ania-t3093.html
Korzystalam z tego przepisu.Drozdzowka wychodzi puchata i jest pyszna.Jestem mama alegrika na mleko wiec zamiast podanej szkl mleka dalam szklanke zimnego piwa.Rewelacyjna!!!!!!!!

Johasiu Twoja napewno wyprobuje bo przepadam za drozdzowkami a szczegolnie takimi co same sie robia
icon_mrgreen.gif
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Wy tu, towarzyszki niedoli , nie podawajcie linokow do innych stron gotujacych, bo slinotoku dostaje!
Matkoicorko! co za czasy! przez ten internet to ludzkosc szersza niz wyzsza bedzie
icon_rolleyes.gif


to lece czytac dalej
fiesgrins.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

bezuna

Member
Kwi 24, 2006
228
0
0
Czy z tego ciasta wyjdzie taki zwykly placek drozdzowy (na przyklad z sama kruszonka) - taki co by to ukroić solidny plaster i zjesc z masłem i mlekiem???? czy raczej nalezaloby go uzupelnic owocami itp..??
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
laura @ 10 Aug 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=560510Kiedys wyszperalam cos podobnego na forum smaczny.Tam sa inne proporcje i czeka sie tylko 3 godziny.
http://www.smaczny.pl/forum/Drozdzowka-Bez...ania-t3093.html
Korzystalam z tego przepisu.Drozdzowka wychodzi puchata i jest pyszna.Jestem mama alegrika na mleko wiec zamiast podanej szkl mleka dalam szklanke zimnego piwa.Rewelacyjna!!!!!!!!

Johasiu Twoja napewno wyprobuje bo przepadam za drozdzowkami a szczegolnie takimi co same sie robia
icon_mrgreen.gif
Powiadasz że piwa?!!!
icon_mrgreen.gif
A dziecko pełnoletnie?
fiesgrins.gif
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Teraz w alkoholizm wpada sie na kilka lat przed pelnoletnoscia, wiec zagrozeniem nie jest drozdzowka na piwie.
 

Cantiq

Member
Cze 5, 2007
3,130
0
0
Ciasto nastawione,zostawiam je na noc a jutro zobaczymy co z niego wyjdzie
ccgb.gif
banana.gif
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cantiq

Member
Cze 5, 2007
3,130
0
0
Tak więc przepis wypróbowany!
Ciasto wyszło,i wyszło bardzo pyszne
icon_smile.gif
Serdecznie polecam
icon_smile.gif
ja robiłam drożdzowy placek ze śliwkami ^^&quot;
Jeśli jeszcze coś zostało w formie to zrobię zdjęcia
icon_smile.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Z kilograma mąki to na ile blach wyjdzie
icon_question.gif
(o drożdżowym placku z kruszonką myślę
icon_wink.gif
)
 

Seszena

Member
Lis 2, 2008
48
0
0
zrobiłam z tego placek z owocami (z połowy porcji). Wyszedł pyszny, ale smaczniejszy był wczoraj, dziś już jest mniej delikatny...ale i tak bardzo pyszny i na pewno do powtórki
rofl.gif
rofl.gif
 

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,180
113
Zachęcona komentarzami też nastawiłam przed wyjściem do pracy. Po powrocie zrobiłam chałkę, drożdżówki z serem (roladę serową pocięłam na plastry) i muffiny z jabłkiem w środku. Wszystko byłoby ok., bo metoda rewelacyjna ale moje ciasto chyba przesuszyłam. Pachnie i wygląda pięknie ale jakby sprzed dwóch dni... Nie wiem co zrobiłam nie tak, za długo piekłam?
Myślę, że sama znalazłam odpowiedź na swoje pytanie... Robiąc fotkę uświadomiłam sobie że nie namoczyłam rodzynków przed dodaniem do ciasta... a one zapewne wchłoneły całą wigoć...
A tak wyglądają wypieki, acha drożdżówki z serem już nie wyglądają
icon_wink.gif


drodowe.jpg
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Seszena

Member
Lis 2, 2008
48
0
0
h-elen jakie apetyczne te babeczki
mniam.gif
ciasto z resztą tez pysznie wygląda
daumen.gif

moje suche nie było, dałam dużo owoców więc jeszcze nasiąknęło sokiem
icon_mrgreen.gif
pyyycha przepis i banalnie łatwy, SUPER !!
mniam.gif
anbetung.gif
Niestety aparat mam zepsuty ale na dniach będzie działał mam nadzieję wiec następnym razem jak upiękę a będzie to na pewno na święta
icon_mrgreen.gif
to wstawie fotkę
icon_smile.gif