Sernik- nieco lżejszy

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
Kopia_DSC01001.JPG

Nie nazwałabym go dietetycznym, ale jest nieco lżejszy.

1 kg półtłustego sera
300 g cukru pudru
6 żółtek
rodzynki, zapach, skórki pomarańczowe- opcjonalnie
2 łyżki kaszy manny
3- 4 białka (wg uznania)

Ser zmielić dwa razy.
Utrzeć żółtka z cukrem pudrem. Nie przerywając ucierania, stopniowo dodawać- po łyżce, ser. Dodać rodzynki/zapach/skórkę, wymieszać. Dodać kaszę mannę, wymieszać.
Pianę z białek ubić na sztywno. Delikatnie wmieszać do masy serowej.
Piec ok 1 godz. w 180 st. Studzić w zamkniętym piekarniku.

Uwagi:
- używam sera z Garwolina. Gorąco polecam.
- ilość białek pozostawiam uznaniu. Jeśli weźmie się więcej, to sernik wyżej wyrośnie, ale też może bardziej opaść.
- piekę go zazwyczaj późnym wieczorem i zostawiam na całą noc w wyłączonym piekarniku.
- na zdjęciu jest ciasto z połowy porcji, w tortownicy a 20 cm.
 

Załączniki

  • Kopia_DSC01001.JPG
    Kopia_DSC01001.JPG
    39.2 KB · Wyświetleń: 4
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Sini a wpiszesz tu modyfikacje, które wprowadziłaś dla "nieteściowej"
icon_question.gif

anbetung.gif
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
Ilona @ 18 Apr 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=489229Sini a wpiszesz tu modyfikacje, które wprowadziłaś dla "nieteściowej"
icon_question.gif
To się chyba nie dogadałyśmy
icon_mrgreen.gif
. Z tego przepisu piecze się sernik u mnie w domu. Nie- teściowa uważa, że nie jest możliwe, żeby powyższy się udał i był smaczny. Bo nie ma w nim kostki masła i tłustego sera. Kiedyś jej upiekę, to się przekona sama, że jest jadalny
Imho, tego przepisu nie da się bardziej odchudzić- można próbować z chudym serem (byle nie był zbyt kwaśny i suchy), zmniejszyć ilość tłuszczu do 50 g- ale na własne ryzyko.
Moja koleżanka z pracy uwielbia ten sernik, bo "nie zalega ani nie przypomina się". Innych serników ona raczej unika, a ten wielbi.

A w sobotę nie- teściowej zrobiłam deSERnik na zimno z fromage frais i jogurtu (oba w wersji light). Ona musi radykalnie ograniczać ilość tłuszczu, ze względu na dolegliwości żołądkowe. Ten zjadła bez przykrych konsekwencji.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
Ostatnią edycję dokonał moderator: