Zapiekanka a la "Tortilla Espanola"

skrzacik

Member
Lut 11, 2006
47
0
0
Zapiekanka a la "Tortilla Española"

Wszystkie składniki daję zazwyczaj na oko, ale podam w przybliżeniu.

6 ziemniaków
duża cebula
papryka czerwona
6 dużych pieraczek
3 jajka
świeży tymianek
olej
sól, pieprz

Ziemniaki obrać (jeśli są młode, to nie) i pokroić na talarki. Obsmażyć na patelni i rozłożyć na wysmarowanej oliwą brtfance. Parykę pokroić na płaskie kawałki i również obsmażyć, żeby skóra się przyrumieniła. Ułożyć ją na ziemniakach. Ten sam proces powtórzyć z cebulą i pieczarkami (pieczarki muszą być na wierzchu). Każdą warstwę solić i pieprzyć i posypać świeżym tymiankiem. Brytfankę przykryć srebrną folią i wstawić do piekarnika na jakies 20 minut. Kiedy wszystko już będzie miękkie, wylać na wierzch rozbełtane 3 jajka i piec przez 5 minut bez przyrywania folią.
Ja akurat nie jem sera i nabiału w ogóle, ale oczywiście można posypać serem jak ktoś chce. :mrgreen:
 

aga9999

Member
Sie 22, 2006
974
0
0
Pinkberry @ 18 Feb 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=662929wygląda smacznie, tylko co to ma wspólnego z tortillą? ;)
No tortilla to przeciez placek z podsmazanych ziemniakow zalanych rozkloconym jajkiem (wersja podstawowa). Tutaj mamy urozmaicona wersje
icon_wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Pinkberry

Member
Lut 17, 2008
309
0
0
no wiem co to, jadłam też szpinakową, ale ta wersja jest już zdecydowanie nietortillowa:)
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Pinkberry @ 19 Feb 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=663589no wiem co to, jadłam też szpinakową, ale ta wersja jest już zdecydowanie nietortillowa
icon_smile.gif
Może dlatego właśnie nie nazywa się to tortilla, ale zapiekanka a`la Tortilla Espanola
icon_wink.gif

Sama Tortilla Espanola może też wyglądać różnie
icon_smile.gif
http://images.google.pl/images?q=Tortilla+...sa=N&tab=wi
A może chodzi ci o taką tortillę? http://www.mniamusnie.com/przepis-24414-me...a_tortilla.html bo to zupełnie co innego jest...
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: