Drożdżowki z makiem

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Przepis znalazłam na ruskim forum http://izbushka.com/forum/showthread.php?t=204
ciasto jest z dodatkiem majonezu skusiłam się i wyszło bardzo fajne, takie plastyczne i smaczne:
300ml mleka ciepłego
2,5 dag drożdży
szczypta soli
1 łyżeczka majonezu
500 dag mąki
5 dag rozpuszczonego masła
5 dag cukru ( ale można dać mniej)
Wszystko razem wyrabiałam w maszynie
Zostawiłam w miseczce do wyrośnięcia na ok.45 minut. Uformowałam bułeczki ( nadziewałam masą makową, którą miałam zamrożoną jeszcze ze świąt, od makowców), jeszcze trochę porosły sobie i upiekłam ( tak ok. 20 min. u mnie w piekarniku siedziały.
drodwkizmakiem0070ed.jpg

drodwkizmakiem0028xf.jpg
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Bardzo smakowite drożdżówki
icon_smile.gif
Ja mam jeszcze 1/2 kg suchego maku zmielonego i właśnie ostatnio też o drożdżówkach myślałam
icon_smile.gif

A ten majonez to tak symbolicznie w sumie,tylko 1 łyżeczka.
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
no tak, tam jest przepis na 1 kg mąki i jest 1 łyżka majonezu ( albo może czegoś innego, tylko ja tak tłumaczę, że to majonez :lol: ) ja zrobiłam z połowy porcji, wyszło mi chyba 16 sztuk ( teraz już nie policzę, bo część zjedzona ).
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Lisko, nie zawstydzaj mnie :oops: to ja do Twoich przepisów boję się zaglądać, bo się dołuję. A zwłaszcza na zdjęcia. Ja nie umiem ładnie zrobić i na dodatek mam tandetny aparat.
kamila to nie rolada pokrojona na kawałki. Robi się najpierw kulki, które się wałkuje na placuszek, smaruje się go masą, zwija w rulonik. Rulonik trzeba naciąć tak jak faworki i końce powkładać od spodu w to rozcięcie. Nie wiem czy to jasno wytłumaczyłam. Zdjęć nie robiłam w czasie produkcji ale wszystko jest pokazane na tym ruskim forum.
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
O właśnie Dziunia mnie wcześniej wyręczyła w odpowiedzi. Ale może tam jednak nie zaglądajcie, bo moje zdjęcia w porównaniu z tamtymi to kompletne dno :roll:
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Eee Beata nie przesadzaj,mi się te ruskie zdjęcia wcale nie podobają,takie jasne jakieś,bez klimatu zupełnie
icon_smile.gif
I mak suchy i nie zmielony :mrgreen:
 

Musia

Member
Lis 14, 2005
489
0
0
oooooooooooooooooooooo
jakie zdolne :mrgreen: ale przepis ciekawy juz drukuje i bede piekla bo wszystko co drozdzowe to bardzo lubie.
Jak myslicie a jak by tak dzien wczesniej przygotowac a na nastepny tylko upiec? wyjda buleczki czy ogromniaste buly?
 

Musia

Member
Lis 14, 2005
489
0
0
Jak myslicie a jak by tak dzien wczesniej przygotowac a na nastepny tylko upiec?


przepraszam czy ktos moze pomoc czy raczej nie ma jeszcze nikt doswiadczenia co bedzie z buleczkami na drugi dzien
icon_sad.gif
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
o Boże kocham drożdżówki z makiem :cry: tego mi tu jeszcze brakowało...na diecie cholerka jestem :lol: kobity litości! :mrgreen:
 

Musia

Member
Lis 14, 2005
489
0
0
Szkoda ze nikt nie byl wstanie mi pomoc :cry:
Jak narazie ciasto stoi sobie w lodowce troche niestety rosnie zobaczymy co bedzie jutro.
:|