Sernik mojej mamy

ela-c

Member
Cze 10, 2005
2,075
0
0
składniki (na dużą blachę):
1kg sera połtłustego
250g masła (najlepiej masło + Kasia-margaryna)
10 jajek
ok.50dkg cukru pudru
cukier waniliowy
1 łyżeczka proszku do pieczenia
2 łyżki mąki ziemniaczanej
2 łyżki mąki zwykłej
rodzynki nienamoczone

Żołtka, masło, cukier puder wymiksowac (ok 15 sek.), stopniowo dodawac ser i dodac mąkę, cukier waniliowy, proszek do pieczenia i to kręcic ok 4 min. Musi wyjśc jednolita masa. Ubic pianę z białek. Dodac rodzynki do masy i bardzo delikatnie najlepiej drewnianą łyżką wymieszac masę z pianą.
Wysmarowac formę margaryną (lub wyłożyc papierem). Wlac wszystko do formy i piec w 160* z termoobiegiem. Jeżeli się od góry przyrumieni położyc na wierzch folię aluminiową. Z kilograma sera piecze się ok 1h20min.
Ten sernik musi byc pieczony poprzedniego dnia . Obrucic jak zupełnie wystygnie na tacę. Uwaga, ciasto jest bardzo wilgotne, więc nie wyjmowac po upieczeniu z foremki , bo się rozleci. Na następny dzień można polac czekoladą lub nie.
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Elu dziękuję Ci bardzo :bussi: za tydzień będę go robiła i fotki też zrobie
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Elu dopiero teraz zobaczyłam że ten sernik to bez jakiegokolwiek spodu jest ;) tak się zastanawiam czy można zrobić go na kruchym cieście tylko że później nici z tego obracania a nie wiem jaki jest tego cel ;) jak myślisz?
 

ela-c

Member
Cze 10, 2005
2,075
0
0
można go nie obracac. Na spodzie nigdy moja mama nie robiła. Sama nie robiłam nigdy jeszcze tego sernika ale myślę, że możesz spróbowac. Z tym obracaniem zapytam się mamy ale chyba chodzi o to aby się nie rozpadł przy przekładaniu na coś.
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
ok, dziękuję za odpowiedź :bussi: zrobie z tym spodem i zdam relacje
icon_smile.gif