Blok Czekoladowy

PamPi

Member
Lut 22, 2006
7
0
0
Jest to przepis mojej siostry, bardzo stary, ale może komuś się przyda
icon_smile.gif


Potrzebne będzie:
3 jajka
1,5 szklanki cukru
6 budyni śmietankowych (ale mogą być też inne, ważne żeby były takie na 0,5L mleka)
2 łyżki gorzkiego kakao
1 kostka margaryny
6 paczek herbatników (standardowe 80g)

Na początek trzeba połamać lub pokroić na małe kawałeczki herbatniki.
Powinny wyglądać mniej więcej tak:

1.jpg


Następnie utrzeć jajka z cukrem, dodać budynie (sam proszek budyniowy - bez mleka ;) ) i kakao, rozetrzeć na jednolitą masę i dodać rozpuszczoną kostkę margaryny. Wszystko podgrzać, można nawet na chwilę zagotować, ale trzeba cały czas mieszać bo łatwo się przypala. Dodać połamane herbatniki i wyłożyć do tortownicy. Ostudzić w lodówce i zchrupać
icon_smile.gif


W ubiegłą niedzielę wyglądało to tak:

2.jpg


3.jpg


SMACZNEGO!!
 

Jeny77

Member
Lis 18, 2005
48
0
0
pysznie wyglada to ciacho

a ja siedze teraz w pracy
icon_sad.gif


ale bym sobie tak teraz zjadla ;)

:kuehl:
 

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,676
517
113
Ja je robiłam jakiś tydzień temu ,ale cukru dałam 1 szklankę ,budyni 3-wystarczy słowo
Blok jest smaczny i tak był baaaarrrdzo słodki ,wlałam do keksówki ,więc wyszedł taki prawdziwy blok ,świetnie kroi się na kromeczki
Masę zagotowałam ,żeby ktoś co się boi ptasiej grypy też mógł jeść ;)
 

Jeny77

Member
Lis 18, 2005
48
0
0
Kto na ochotnika zrobi ten blok na poniedziałek ? ;)

... oczywiście 1 kawałeczek dla mnie a może i więcej

:mao:
 

pooja

Member
Mar 22, 2006
8
0
0
ciekawy przepis

robilam blok ale z dodatkiem mleka w proszu,tzn zamiast budyni bylo to mleko.
hmm ale ten przepis mnie zainteresowal,wiec pewnie zrobie, tylko narazie w lodowce stoi ciasto jablkowe, a w kolejece czeka cytrynowe
 

Annaa

Member
Lut 20, 2006
116
0
0
tylko z tego przepisu do tej pory robiłam blok czekoladowy, zawsze się trochę klei ale smak , poezja...
icon_smile.gif
mniam.gif


do tego dodałam rodzynki nasączone w rumie mmm
icon_smile.gif


dscn55570001uzf1.jpg
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
Robi się w lodówce
icon_mrgreen.gif

zawsze robiłam z mlekiem w proszku, ale to niczego sobie, tyle co spróbowałam wylizując garnek
icon_mrgreen.gif

Chyba teraz tamto z mlekiem pójdzie w odstawkę
daumen.gif
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
Myślę, że można. Do bloku z mleka w proszku dawałam to, co miałam w domu. Biszkopty, orzechy, herbatniki....Co tylko chciałam
icon_mrgreen.gif
Dziś dodatkowo dałam rodzynki namoczone w wodzie z dodatkiem aromatu migdałowego
lecker.gif
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
A ja nadal nie rozumiem idei robienia wszelakich bloków "czekoladowych". Jak miałam ochotę na czekoladę, to sięgałam po tabliczkę z odpowiednim dodatkiem. Ale może to dlatego, że blok jest jedną z tych rzeczy "którymi mnie w dzieciństwie nie nakarmiono"
gruebel_2.gif
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Sini, blok ma inny smak od czekolady... nie wiem jak ten, ale blok z mlekiem w proszku jest bardzo mlekoproszkowy, a są ludzie np ja
icon_mrgreen.gif
którzy mleko w proszku uwielbiają. Równie dobrze mogłabyś zapytać, dlaczego się piecze brownies zamiast skonsumować od razu czekoladę, po prostu czekolada to czekolada a blok to blok, hihi ja nazywam takie coś "blok kakaowy" żeby nie było wątpliwości
icon_smile.gif
spróbuj zrobić blok Nutinki dla Czh, zakocha się, zobaczysz
icon_smile.gif
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
No niestety zmuszona jestem zmienić zdanie na temat tego bloku. W smaku pycha
daumen.gif
Ale...Lepi się, rozwala, nie jest tak twardy, jak ten z mleka w proszku, że można w łapce trzymać. Gdyby nie ta lepkość, to tak, jak pisałam, mlekowy poszedłby w odstawkę. Dodam, że w lodówce siedział więcej niż 12 godzin.
Być może coś źle zrobiłam, chociaż wątpię
gruebel_2.gif
Bo jest tak prosty w wykonaniu, że chyba nie da się czegoś źle zrobić. Może to kwestia margaryny, albo budyniów..
gruebel_2.gif
 

Annaa

Member
Lut 20, 2006
116
0
0
ewalukas @ 1 May 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=496859No niestety zmuszona jestem zmienić zdanie na temat tego bloku. W smaku pycha
daumen.gif
Ale...Lepi się, rozwala, nie jest tak twardy, jak ten z mleka w proszku, że można w łapce trzymać. Gdyby nie ta lepkość, to tak, jak pisałam, mlekowy poszedłby w odstawkę. Dodam, że w lodówce siedział więcej niż 12 godzin.
Być może coś źle zrobiłam, chociaż wątpię
gruebel_2.gif
Bo jest tak prosty w wykonaniu, że chyba nie da się czegoś źle zrobić. Może to kwestia margaryny, albo budyniów..
gruebel_2.gif
wiesz mi też się zawsze lepi, on nie ma aż tak bardzo zwartej konsystencji, ale i tak jest dobry
icon_smile.gif
 

Iwo

Member
Wrz 12, 2009
1
0
0
Pyszny jest! Właśnie takiego szukałam, kiedyś robiłam na budyniach, ale mi nie smakował. Teraz wiem dlaczego nie zagotowałam masy i było czuć proszek budyniowy! A teraz mniam! Jest po prostu pyszny i gdyby nie był to prezent dla mojego dużego łasucha pewnie sama bym już go zjadła
icon_smile.gif
icon_smile.gif
. Fakt jest miękki, ale mi właśnei taka konsystencja odpowiada, przynajmniej nie ma ryzyka połamania zębów :D

IMG_1918%20%28Kopiowanie%29.JPG