Misiankowa tarta cytrynowa

Milunia

Member
Paź 29, 2004
141
0
16
200 ml soku z cytryny
200 g cukru
1/2 kostki masła
4 jajka
Ubijamy miękkie masło z cukrem (bez 1 łyżki) i żółtkami. Wlewamy sok z cytryny i stawiamy rondelek z masą na maleńkim ogniu. Podgrzewamy i ubijamy nadal gęsty krem. Masa powinna się lekko zagotować i zgęstnieć. Gotowy krem wylewamy na uprzednio upieczony kruchy spód. Z 4 białek i 1 łyżki cukru ubijamy pianę na sztywno, którą układamy na kremie tak, aby z piany tworzyły się wystające czubki. I teraz wkładamy ciasto do gorącego piekarnika na 4 - 6 min.
 

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,808
518
113
Milunia
O, te czubki to jest cos..... hm.... dla takiej cytrusomanki jak ja....
00036.gif
 

Milunia

Member
Paź 29, 2004
141
0
16
Elka, Łyżką porobione takie dołki i czubki się podpiekły jak podasz mi swój e-mail to Ci wyślę obrazek z telefonu, podziwiam Twoje cudne wypieki wszystkie mam w ulubionych na święta coś zrobię (teraz zakaz nadwaga) pozdrawiam
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
A foto, to gdzie ? :shock: :twisted:

Chociaz w wygladzie pewnie bedzie podobne do 'mojej' tarty waniliowej ;)
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Gotuje się krem już 15 minut i jest ciągle rzadki
cry_1.gif
możę żelatyny dodać lub mąki ziemniaczanej?
icon_sad.gif
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Dziwny ten krem, bez mąki, tartej bułki albo innego zagęstnika. Same jajca powinny go utrzymać?
Nie zważyły ci sie od takiego długiego grzania?
Kasiu, jeśli chcesz zapiekać z pianą, to żelatyna chyba nie. Ja bym dodała zwykłej mąki i zapiekła pół godziny. A potem solidnie schłodziła przed krojeniem. Może zrób ten krem https://www.cincin.cc/index.php?s=&show...st&p=313823 wykorzystując swoje kruche ciasto?
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Lis @ 31 Dec 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=424516Dziwny ten krem, bez mąki, tartej bułki albo innego zagęstnika. Same jajca powinny go utrzymać?
Nie zważyły ci sie od takiego długiego grzania?
Kasiu, jeśli chcesz zapiekać z pianą, to żelatyna chyba nie. Ja bym dodała zwykłej mąki i zapiekła pół godziny. A potem solidnie schłodziła przed krojeniem. Może zrób ten krem https://www.cincin.cc/index.php?s=&show...st&p=313823 wykorzystując swoje kruche ciasto?
Już wlałam, dziwaczny ten przepis na rzadki krem bezpośrednio trza pianę lać
gruebel_2.gif
i temperatury zapiekania niet, ale co mi tam, już JotHy tarta mi nie wyszła i jemy płynącą
rofl.gif


Dziękuję Lisku za reakcję :D
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Doruśka

Member
Mar 28, 2006
5,233
0
0
i jak ta tarta? bo moze bym sie pokusiła? szarlotak misiankowa jest rewelacyjna,u nas misianki niet,wiec namiastki robię.jak będe kiedyś w Warszawie to musze tam iśc.
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Uważam, że przepis nie jest podany tak jak powinien i pani Misia trzyma go jednak w tajemnicy, wyszło mi twarde jak deska ciasto pomalowane cienką warstwą lepkiego sosu w kolorze żółtkowoprzejrzystym, a na tym miękka beza
gruebel_2.gif

smaczne, ale bez rewelacji, ciasto posmarowane lemon curdem o dziwnej konsystencji z pianką
icon_rolleyes.gif