Gulasz wieprzowy z pieczarkami*

Bahus

Member
Wrz 16, 2004
886
0
0
Gulasz wieprzowy z pieczarkami

1 kg wieprzowiny (karkówka, łopatka),
30 dag pieczarek, 4 średnie cebule,
1 łyżka smalcu,
1 łyżka mąki,
1 łyżeczka ostrej papryki,
400 ml rosołu (może być z kostki),
1 łyżka masła,
10 dag ogórków konserwowych,
50 ml gęstej kwaśnej śmietany,
cukier,
sól i pieprz.

Mięso umyć osuszyć i pokroić w kostkę. Posolić i popieprzyć. W rondlu rozgrzać smalec. Obsmażyć na nim mięso na złoty kolor. Dodać sproszkowaną paprykę i obraną, pokrojoną w półplasterki cebulę. Smażyć do zeszklenia cebuli. Pieczarki umyć, obrać pokroić w plasterki i smażyć na maśle do momentu, aż płyn wuparuje a pieczarki się kekko zrumienią. Dodać je do mięsa wraz z pokrojonymi w cienkie plasterki ogórkami. Doprawić solą, pieprzem i cukrem. Podlać rosołem. Dusić na małym ogniu do miękkości mięsa. Dodać śmietanę wymieszaną z mąką i odrobiną wody. Zagotować.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

bacha

Member
Wrz 15, 2004
461
0
0
chyba zrobiłam błąd, że wrzuciłam całe mięso, bo jak puściło sok, to nijak nie chciało się rumienić
icon_sad.gif
i musiałam wybierać łyżką płyn

teraz się dusi
 

iwki

Member
Cze 3, 2008
365
0
0
no wlasnie,ja mam tez ten problem. Jakos nie wychodzi mi to szybkie obsmazanie miesa na rumiano, zawsze podchodzi woda. Przewaznie mam do obsmazenia 500g miesa . Moze ktos podrzuci jakas rade.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Większe ilości zwykle smażę partiami, bo na raz faktycznie puści sok.
Rozgrzany olej, duża patelna, nie za dużo mięsa.
 

Yagienka1

Member
Mar 11, 2008
4
0
0
Witam
icon_smile.gif

Wykorzystałam Twoj przepis już dawno temu. Z jednym błędem. Żle przeczytałam i zamiast 50g śmietany dodałam prawie 500
icon_smile.gif
Były łzy, ale ostatecznie okazało się, że sos śmietanowy jest pycha i robie to danie do dzisiaj
icon_smile.gif
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
To tez dobre na zime.
 

Bahus

Member
Wrz 16, 2004
886
0
0
Yagienka1 @ 6 Nov 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=771933Witam
icon_smile.gif

Wykorzystałam Twoj przepis już dawno temu. Z jednym błędem. Żle przeczytałam i zamiast 50g śmietany dodałam prawie 500
icon_smile.gif
Były łzy, ale ostatecznie okazało się, że sos śmietanowy jest pycha i robie to danie do dzisiaj
icon_smile.gif
No to miałaś zupkę
icon_wink.gif
...ale też pewnie była pyszna. Ja bym wkroił do niej pokrojone w grubą kostkę ugotowane osobno ziemniaki.
Bahus