Wystrzalowa babka serowa + foto

wesola30

Member
Sty 25, 2006
614
0
0
25 dkg masla lub margaryny
25 dkg cukru
5 jajek
25 dkg maki
25 dkg sera philadelphia
1 cukier waniliowy
1 lyzeczka proszku do pieczenia
mozna dodac aromat o dowolnym smaku(ja dalam o smaku waniliowym)

Sposob przygotowania:

Margaryne z cukrem ucieramy na srednich obrotach do bialosci i dodajemy po jednym jajku,cukier waniliowy,serek oraz make polaczona z proszkiem do pieczenia.Dobrze jesli wylejemy ciasto do odpowiedniej formy ,specjalnie przeznaczonej do pieczenia babek. Forme posmarowac delikatnie tluszczem i podsypac lekko bulka tarta.Wlozyc do nagrzanego piekarnika i piec okolo 30-40 min. w tem.190-200 st C.Po upieczeniu posypac cukrem pudrem.

:smacznego:




Pozdrawiam
Basia
 

Boshka

Member
Sie 23, 2006
6,400
0
0
wlasnie upieklam z polowy porcji. Nie moglam sie powstrzymac przed sprobowaniem jeszcze cieplej. Nie jestem jakas specjalna milosniczka babek, ale ta jest naprawde dobra: wilgotna, z mala iloscia proszku, czyli 'niesmierdzaca'
icon_wink.gif


Naprawde warto wyprobowac
lecker.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Krócej Kasiula.
Babkę piecze się ok. godzinę a muffinki z tego samego przepisu ok. 20-25 min
daumen.gif
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Upiekłam dzisiaj tę babkę i napewno niedługo powtórzę. Szybka, świetna w smaku, wilgotna w środku babeczka. Ja nie miałam serka philadelphia i dałam zwykły homogenizowany. Część ciasta wymieszałam z kakao żeby się zrobił wzorek. Jednak piekła się dłużej o 15 minut niż pisała Wesoła. Każdemu ją polecam!
wystrza_owa_babka_serowa.JPG
 

Załączniki

  • wystrza_owa_babka_serowa.JPG
    wystrza_owa_babka_serowa.JPG
    145.9 KB · Wyświetleń: 2
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,358
3,622
113
Ładna.
mniam.gif

Na szczęście nie przepadam za babkami.
icon_wink.gif

Ale z drugiej strony babka z serem....
gruebel_2.gif
fiesgrins.gif

icon_mrgreen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Eeee gdzie ona tam z serem! Tzn ser jest ale go nie widać bo zmiksowany z resztą składników. Ale warto by taka babkę zrobic żeby była warstwa serowa taka jak w serniku.
Ja też za babkami nie przepadam ale są to najszybciejsięrobiące ciasta i na ogół to wystarcza żeby nie słyszeć co godzinę że w porządnym domu to jest ciasto przynajmniej na niedzielę. Dlatego jeśli postanawiam że w tym tygodniu nie piekę nic, to mozna mieć pewność ze w niedzielę będzie babka
lecker.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Ja ją zrobiłam w trakcie gotowania obiadu i już nie ma nic. A to znaczy wg mnie że dobra była.