Calzone...pierog pachnacy Italia..

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Przepis na 4 dosc duze pierogi:
260ml wody
4 lyzki oliwy z oliwek (extra virgin)
450 g bialej maki chlebowej
2 lyzeczki soli
1 lyzeczka cukru
1 lyzeczka drozdzy suszonych

Farsz I (na dwa pierogi)
100g pieczarek ( dusimyna lyzce masla, az wyparuje woda)
50g pomidorow suszonych na sloncu pokrojonych w malenka kostke (zalewamy je 2:1 cieplej wody i octu winnego, zostawiamy na 2-3 godziny, odlewamy plyn, kroimy)
100g mozzarelli pokrojonej w mala kostke
50g swiezo strtego parmezanu
50g gorgonzoli ( lub fety, lub innego ulubionego sera)
3 lyzki swiezej bazylii (porwanej na male kawalki)
2 jajka
sol
pieprz
Farsz II
100g salami w kawalku (pokrojonej w kostke)
reszta skladnikow jak wyzej

Mieszamy wode z oliwa, dodajemy make i pozostale skladniki. Wyrabiamy (mozna w maszynie). Zostawiamy do wyrosniecia. Gdy podwoi swoja objetosc (1-1,5 godz.) wykladamy na stolnice, dzielimy na 4 czesci. Rozwalkowujemy cienkie placki ( ciasto doskonale daje sie rozciagac recznie!!!) . Na jednej z polowek wykladamy czesc farszu, zostawiajac ok 1 cm od brzegu, ktory smarujemy lekko woda. Przykrywamy druga polowka ciasta i zlepiamy. Wierzch smarujemy oliwa z oliwek.
Piekarnik nagrzewamy do 220 C. Przygotowane pierogi ukladamy na blasze lub dobrze nagrzanym kamieniu (po dwa) i pieczemy 20 min.
Smacznego!

 

bajeczka

Moderator
Mar 20, 2005
4,167
0
0
Rany boskie :shock: mam ślinotok nie do opanowania.

Uwielbiam TAKĄ włoską kuchnię
icon_smile.gif
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Jeszcze raz dziekuje...
 

trzkasienka

Member
Wrz 15, 2005
4,188
0
0
zrobilam na dzisiejszy obiad- przepyszne!!!!!! ja nie lubie duzych calzone, zatem z ciasta zrobilam 12 mniejszych polecam naprawde, bo warte sprobowania!!!!
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Bardzo sie ciesze!!!
Pozdrawiam
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Cudowne calzone!
 

Layla

Member
Kwi 20, 2005
2,869
1
0
Bardzo bardzo dobre robiłam w czwartek i polecam gorąco - oto sposób na podbicie serca swojego mężczyzny- wychwalał pod niebiosa
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Bardzo sie ciesze, ze "moje" calzone podbiaja serce mezczyzn!!!
 

Liska

Member
Lis 27, 2004
3,631
0
0
Nie wiem, czemu, calzone zawsze mi się kojarzyło z makaronem? :roll:
Zrobiłam dzisiaj, jest/było pyszne - nie zdążyłam zrobić zdjęcia, bo zrobiłam tylko z połowy i już nie ma, z nadzieniem wege. Zamiast fety użyłam bryndzy.
Miałam kłopot z wałkowaniem tego ciasta, bo nie dawało się rozciągnać. Może to przez dodanie resztki manitoby, jaką musiałam zutylizować :roll:
Tak czy inaczej - pyszne - dziękuję za przepis
icon_smile.gif
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
CYTATbo nie dawało się rozciągnać. Może to przez dodanie resztki manitoby, jaką musiałam zutylizować
no to masz winowajcę - manitoba bez dwóch zdan. Ciągnie nei tylko bardzo duzo wody, ale tez ma tyle tego glutenu, że rozciąganie jej to masakra. Często wystarczy jej dac odpocząć i pare razy rzucić nią w blat z całej siły - i staje się bardziej skora do współpracy :lol:
 

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Robilam wczoraj na kolacje. Zamiast salami uzylam szynki z kurczaka - i to nadzienie smakowalo wszystkim najbardziej. Ciasto bardzo puchlo - wygladala w piekarniku jak pita, i co mnie bardzo ucieszylo bylo bardzo chrupiace.
Na zdjeciu moja coreczka (wieczny glodomor) pierwsza probowala calzone z nadzieniem pieczarkowym.Imagem_006.jpg

i calzone pieczone w naczyniu, ktore spelnia funkcje kamienia:

Imagem_012.jpg
 

Załączniki

  • Imagem_006.jpg
    Imagem_006.jpg
    33.4 KB · Wyświetleń: 1
  • Imagem_012.jpg
    Imagem_012.jpg
    10.5 KB · Wyświetleń: 1

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Wow, ale sliczne.
daumen.gif
Dotą zawsze robiłam z takiego samego ciasta jak na pizze, nigdy z maki chlebowej. Trzeba bedzie ja nabyć
gruebel_2.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Uwielbiam calzone!
Przepyszne calzone z brokułami (m. in) podają w pizzerii na mojej ulicy - mniam, podają do tego pomidorowo czosnkowy sos obłednie pyszny...
Robiłam też sama, ale chyba nie z tego przepisu bo bym się wpisała napewno... nie doskoczyłam im do pięt
icon_redface.gif

może się skuszę spróbować jeszcze raz własnoręcznie... z tego przepisu
icon_smile.gif
skoro piszecie że pycha
lecker.gif