Ravioli z mozzarellą, suszonymi pomidorami i pesto

marghe

Member
Lis 1, 2004
28,999
1
0
300 g mąki + 3 jajka
wyrobić (u mnie mikser)
rozwałkować

nakładac nadzienie : mozzarella pokrojona w kostkę, suszone pomidory, ricotta
+ nieco pesto + pieprz
zamknąc drugim kawałkiem ciasta
wyciąc
gotowac chwilę w osolonej wodzie
podawac z niedużą iloscia pesto, kilkoma suszonymi pomidorami i płatkami
parmezanu

372165.jpg
 

trzkasienka

Member
Wrz 15, 2005
4,188
0
0
zrobilam na dzisiejszy obiad- przepyszne!!! ciasto- super, skladniki moje ulubione (tj. suszone pomidory, pesto, serki...), dodalam jeszcze serka plesniowego, mniam- zachecam do wyprobowania
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Marghe, 'moja' maszynka ma końcówkę do ravioli ale taką, co robi je w postaci długich prostokątów :shock: , warto do jednego prostokąta włożyć koło siebie 3 rodzaje nadzienia, czy nie kombiować?
 

annar

Active member
Wrz 13, 2004
199
31
28
pierwszy raz robiłam ravioli!!! po prostu cudo!! dzięki za przepis!!
 

annar

Active member
Wrz 13, 2004
199
31
28
Nie chwalipięta!! Zasłużona pochwała!!! i nie tylko za to danie!!
 

villanelle

Member
Sty 29, 2006
1,286
0
0
Czy któraś z was mogłaby podać proporcje na ten farsz? Niestety nie mam tyle wprawy, żeby to dobrze skomponować
icon_redface.gif
 

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0
Ja robię zupełnie na oko. Zwykle biorę 2 kulki mozzarelli, kilka suszonych pomidorów (różnie, ile wpadnie w rękę), często dodaję ze 1-2 łyżki ricotty (żeby farsz był bardziej zwarty, bo ricotta trochę skleja), i ze 3-4 łyżki zielonego pesto.
Trochę pieprzu, soli, suszonej papryczki chili do smaku.

U mnie to mniej więcej wystarcza na 3 osoby dorosłe + 1 dziecko.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

villanelle

Member
Sty 29, 2006
1,286
0
0
Małgoś.dz. @ 6 Feb 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=444837Ja robię zupełnie na oko. Zwykle biorę 2 kulki mozzarelli, kilka suszonych pomidorów (różnie, ile wpadnie w rękę), często dodaję ze 1-2 łyżki ricotty (żeby farsz był bardziej zwarty, bo ricotta trochę skleja), i ze 3-4 łyżki zielonego pesto.
Trochę pieprzu, soli, suszonej papryczki chili do smaku.

U mnie to mniej więcej wystarcza na 3 osoby dorosłe + 1 dziecko.
Ślicznie dziękuję
anbetung.gif
O to mi właśnie chodziło.
 

villanelle

Member
Sty 29, 2006
1,286
0
0
Ravioli właśnie się zjada
mniam.gif
Nie mam już nawet szans na zrobienie zdjęcia.

Czy ktoś mnie może odesłać lub też poinstruować jakie powinno być ciasto na makaron tudzież ravioli. Żeby się dobrze sklejało po bokach. Dziś lekko zwilżałam krawędzie.

Zrobiłam ze składników: Mąka 300 g, JAJKA 3, OLEJ 2 łyżki stołowe, Sól 1 łyżeczka Bo z samej mąka+jajka nie wyszło.

Dziękuję za przepis i jeszcze raz za proporcje farszu, który okazał się powielony do makaronu penne
icon_mrgreen.gif
 

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0
Villanelle, ja robię ciasto tylko z jajek i mąki (używam semoliny, 10 dag/ 1 jajko). Ani wody, ani tluszczu żadnego, ani niczego innego nie dodaję. Ciasto zawsze wychodzi świetne i pyszne. Nie wiem dlaczego tobie takie jajeczne ciasto nie wyszło...