Kremowiec

jobi

Member
Wrz 1, 2005
13,227
1
0
Składniki :
3 szklanki mleka
6 żółtek
5 łyżek mąki
6 łyżek cukru
1 cukier waniliowy
38 dag masła (1,5 dawnej kostki)
3 łyżki kakao
1 łyżka żelatyny
bakalie (rodzynki,skórka cytrynowa lub pomarańczowa)
owoce (ananasy ,brzoskwinie z puszki,pomarańcze,truskawki lub spażone poziomki)
galaretka dopasowana do owoców na wierzch

Żółtka ucieramy z cukrami,dodajemy mąkę i mleko,gotujemy "budyń".
Do wrzącego dodajemy namoczona zelatyne,dokładnie mieszamy (do rozpuszczenia).Studzimy. Rozkrecamy masło.dodajemy po trochu zimny "budyń".Gotowy krem dzielimy na 3 części,do jednej dodajemy kakao (tę robie największą).
W małej tortownicy dno wysypujemy rodzynkami,na to jedna część kremu jasnego,plastry owoców,krem ciemny,znowu owoce i jasny.Wierzch ozdabiamy bakaliami i owocami,zalewamy galaretką.Pyszne i nie za słodkie.

Właśnie zrobiłam z truskawkami, więc wklejam zdjęcie
29pj.jpg
 

Biedronka

Member
Mar 15, 2006
130
0
0
jobi jeżeli to nie problem to nie mogłabyś wklepać zdjęcia, mam ochotę spróbować go zrobić, ale jakoś mam kiepską wyobraźnię, (ale pracuję nad tym) :cheers:
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
może wkleję zdjęcie (jak zwrócą mi aparat) :lol:
Oooo - poproszę fotkę :lol:
Mama już zaplanowała sernik na zimno na święta i już się jej nie chcę wcinać ale może na jakąś specjalną okazję bym zrobiła :mrgreen:
 

Biedronka

Member
Mar 15, 2006
130
0
0
jobi dziękuję za wszystkie rady, właśnie zrobiłam chłodzi się w lodówce. Jutro wstawię zdjęcia i powiem o walorach smakowych na razie pozdrawiam i życzę Wesołych i ciepłych śWIąT Wielkanocnych :herzen2: [/url]
 

Biedronka

Member
Mar 15, 2006
130
0
0
Już jestem, dobry ten kremowiec, tylko uparłam się na te mrożone truskawki i nie jestem zadowolona, gdyż trochę się rozwolniły w tej masie, ale cóż człowiek uczy się całe życie.
Poniżej obiecane zdjęcia
[/url]

Zrobiłam tylko 2 warstwy gdyż miałam dużą tortownicę
Zdjęcia trochę za duże, ale dopiero się uczę.Pozdrawiam
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
mniam, lubie takie slodkosci zrobie niedlugo
 

Milunia

Member
Paź 29, 2004
141
0
16
jobi, dziękuję ciasto jest pyszne, robiłam podobne ale nie było tak dobre jak Twoje. do masy kakaowej dodałam rumu i dużo bakalii a do masy jasnej odrobine olejku cytrynowego i 2 łyżki wódki czystej. Dobre też jest na cieniutkim nasączonym biszkopcie. PYCHA !
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
O rety, jak to cudnie wygląda :mniam:
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0