Knedle z ciasta parzonego*

sd_silver

Member
Wrz 20, 2004
1,464
0
0
Knedle z ciasta parzonego
1/2 litra mleka
5 dkg masła
50 dkg mąki
3 jaja
szczypta soli
śliwki lub truskawki
cukier

sposób przygotowania
W garnku zagotować mleko z masłem i solą. Ciągle mieszając wsypywać stopniowo 40 dag mąki. Po ostygnięciu, wbijać po jednym jajku i wsypywać resztę mąki, mieszając. Ciasto rozwałkować, kroić w kwadraty i nadziewać owocami z cukrem. Gotować około 15 minut od wypłynięcia.

dodatkowe informacje
Można mrozić nieugotowane, a potem nierozmarznięte wrzuć na wrzątek.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,666
2,967
113
sd_silver, polewasz te knedle buleczka z maslem, czy moze smietana z cukrem? Ile mniej wiecej wychodzi sztuk. Jaka konsystencje ma ciasto po ugotowaniu? Pulchne, czy zwarte? Przepraszam, ale dosc enigmatyczny ten przepis
 

sd_silver

Member
Wrz 20, 2004
1,464
0
0
sd_silver, polewasz te knedle buleczka z maslem, czy moze smietana z cukrem? Ile mniej wiecej wychodzi sztuk. Jaka konsystencje ma ciasto po ugotowaniu? Pulchne, czy zwarte? Przepraszam, ale dosc enigmatyczny ten przepis
Przpraszam, że dopero teraz zauwazyłm pytanie.
Polewam jogurtem naturalnym z cukrem, można śmietaną można i bułeczką, rzecz gustu.
Sztuk? Nie wiem, nie liczyłam nigdy, porcja jest na 4-5 osób.
Ciasto pulchne na pewno nie jest, bardzij zawrte ale dosyć miękkie i smaczne.
 
Lis 27, 2004
3,568
0
0
No proszę! To wypisz wymaluj procedura jak w moich "gnocchetti z porami i gnocchi alla parigina". Tyle, że te włoskie na słono, ofkors, bo Włoch na słodko to makaronu nawet kijem nie tknie... :dump:
I ja pojęcia nie miałam, że tak samo można robić z nadzieniem i że to się nazywa knedle parzone... :dump:
Bardzo mi się ten pomysł podoba!

MzM
 

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
A mnie one wyglądaja jak gotowane ptysie :lol: tyle nazw na jedo ciasto :mrgreen: Musze je zrobić i sprawdzić jak smakują.
 

paula

Moderator
Wrz 13, 2004
6,946
0
0
a nie sa to ala knedliki czeskie? Ja mam gdzies zachowany super przepisik na knedliki czeskie z pysznym gulaszem z kiszonej kapusty( przepis bodajze kiedys znalazlam na kafeterii i jest wysmienity).Jak co to krzyczec, wpisze:)
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,382
3,669
113
Robiłam dziś z mrożonymi śliwkami. Bardzo smaczne! Ciasto mięciutkie, rozpływające się w ustach.
Będzie na pewno powtórka.
icon_smile.gif