super polewa czekoladowa

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Ja od dawna robię taką polewę, właściwie do wszystkich ciast:

składniki
3 łyżki cukru
2-3 łyżki kakao
1/2 kostki margaryny (PALMA)
1 jajko
zapach rumowy

sposób przygotowania
Cukier, kakao, jajko- zmiksować. Margarynę rozpuścić i gorącą wlewać do masy ciągle ubijając aż się ładnie połączy, dodać zapach. Polewać zimne ciasto od razu, albo poczekać aż jeszcze trochę zgęstnieje

dodatkowe informacje
Ciasto po polaniu polewą powinno postać jakiś czas w lodówce, wtedy polewa szybciej i lepiej zastyg
 

Nadia

Member
Paź 28, 2004
1,057
0
0
Pamietam, że dawniej też robiłam taka (albo bardzo podobną - chyba z masłem i bez rumu). Dobra była i ładnie wyglądała.
Pożegnałam się z nią, odkąd przestraszyłam się surowych jajek - jakieś 10 lat temu.
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
surowe jajko zalane gorącą margaryną przestaje być już takim surowym ;)
Ja też już teraz robię bez zapachu ale jednak wciąż tylko taką robię, najbardziej mi odpowiada ze wszystkich przepisów, które wypróbowałam
 

kati81

Member
Cze 10, 2006
125
0
0
Faktycznie super jest ta polewa! Robi się prosto i szybko, nic się nie może zważyć - jak przy przepisach, które do tej pory praktykowałam, ma dobrą konsystencję i do tego jest bardzo smaczna
lecker.gif
Tylko ja nie dodałam olejku rumowego, bo go nie miałam i zamiast margaryny dałam masło, bo margaryny nie używam.
Dzięki za przepis!
icon_mrgreen.gif
 

Monsai

Member
Lut 1, 2008
4,932
0
0
a ja do polewy dodaję ale samo żółtko i dopiero gdy polewa jest jedynie ciepła. Wtedy energicznie wmieszać i już
icon_smile.gif
Beatko, z jajkiem, czy z żółtkiem, obojętne, polewa ma dodatkowo śliczny połysk prawda?
icon_smile.gif
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
ma połysk i nie maże się no i jej nie zdradzam, no chyba, że czasem gotową kupuję
icon_redface.gif
Aha i aromatów też już nie dodaję.