Syrop do zapiekania mięs-Puchowa niespodzianka na Święta

Puchatek

Member
Wrz 24, 2004
3,395
0
0
Kto chce uzyskać dodatkowy świąteczny efekt smakowy:

syrop do zapiekania mięs

1/8 l czerwonego wina, 1/8 l czerwonego octu winnego, 1/8 l czerwonego porto, 1/8 l syropu klonowego, 1 łyżka cukru, 1 łyżka miodu, mieszanka z drobno zmielonych suszonych grzybów i mielonych ziaren sezamu (oba składniki muszą być zmielone na proszek)

Wino, ocet i porto gotować tak długo aż połowa się wygotuje. Dodać syrop klonowy, cukier i miód i ponownie gotując, zredukować o połowę.

Tak przygotowanym syropem smarować mięso tylko z wierzchu. Posypać mieszanką mielonych grzybów i sezamu. Krótko zapiec w piekarniku (sama góra, minimum 220 stopni) aż się wytworzy chrupka smakowita skorupka.

Wesołego ale trzeźwego zajączka, życzy Puchu
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
hmmmm... no to lece jutro kupic porto
dzieki Puchu zrobie na pewno - tylko mi powiedz czy te grzyby to moga byc takie z lasu przez siebie zbierane suszone i zmielone w maszynce do kawy? :roll: :lol:
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,667
2,967
113
O, to musi być dobre Jeszcze się upewnię: do zapiekania, ale nie pieczenia? To znaczy już upieczone mięso nalezy tym potraktować i krótko zapiec. Czy tak?
Puchu, tez Ci życzę wesołego jajka
 

Puchatek

Member
Wrz 24, 2004
3,395
0
0
O, to musi być dobre Jeszcze się upewnię: do zapiekania, ale nie pieczenia? To znaczy już upieczone mięso nalezy tym potraktować i krótko zapiec. Czy tak?
Puchu, tez Ci życzę wesołego jajka
To jest dobre tylko przy polędwicach, combrach itp.
Gdy mięso w piekarniku "dochodzi na punkt", czyli brakuje mu tego przysłowiowego wykończenia, wtedy się je smaruje i "dopieka".
Znaczy idzie tu o mięsa, które nie potrzebują długiej obróbki termicznej.
 

Puchatek

Member
Wrz 24, 2004
3,395
0
0
hmmmm... no to lece jutro kupic porto
dzieki Puchu zrobie na pewno - tylko mi powiedz czy te grzyby to moga byc takie z lasu przez siebie zbierane suszone i zmielone w maszynce do kawy? :roll: :lol:
Tak, ale pod warunkiem, że to są autentyczne prawdziwki. Inne grzyby typu koźlarze czy maślaki niestety czernieją i nie mają dostatecznego zapachu. Jeśli masz do dyspozycji suszone smardze, to goście będą Cię po stopach całować :mrgreen:
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,667
2,967
113
Dzięki, Puchatku. Skopiowałam syrop razem z uwagami.
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Żeś się rozpędził z tymi składnikami, że hej!
Z tego wszystkiego mam jeno ocet, cukier i miód, coś z prostych składników nadaj może, hę?
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0

Puchatek

Member
Wrz 24, 2004
3,395
0
0

paula

Moderator
Wrz 13, 2004
6,946
0
0
puchu, a jakie miecho tym najlepiej smarowac bo mam wszystkie skladniki
icon_smile.gif
 

Puchatek

Member
Wrz 24, 2004
3,395
0
0
puchu, a jakie miecho tym najlepiej smarowac bo mam wszystkie skladniki
icon_smile.gif
Wszelkie polędwice a szczgólnie także wytrybowany karczek jagnięcy, z którego wycięto wczelkie tłuszczyki i błony.
Także comber z jelenia lub sarny.
Rzuć oczkiem w >mięsa< na post - spóżnialscy goście. Myślę, że tam znajdziesz coś dla siebie
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Kurcze Puchu, ja Cię wreszcie w telewizorze, w czasie obiadu u mojej przyjaciółki, widziałam jak piekłeś mazurki :lol: śmiałam się jak ta głupia jak się w tym fartuszku miotałeś :lol:
No ale wyglądem mazurków jestem zaskoczona, myślałam zawsze, że chałę odwalasz i tylko się tak chwalisz tutaj, a takie cuda piękności zobaczyłam, no no jestem w szoku :shock: :shock: :shock:

A ta lodówa i piekarnik są dziurawe?
Śmiesznie to wygląda jak wsadzasz głowę i rozmawiasz szczerząc się do wnętrza lodówki :rofl:
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0

Puchatek

Member
Wrz 24, 2004
3,395
0
0
Kurcze Puchu, ja Cię wreszcie w telewizorze, w czasie obiadu u mojej przyjaciółki, widziałam jak piekłeś mazurki :lol: śmiałam się jak ta głupia jak się w tym fartuszku miotałeś :lol:
No ale wyglądem mazurków jestem zaskoczona, myślałam zawsze, że chałę odwalasz i tylko się tak chwalisz tutaj, a takie cuda piękności zobaczyłam, no no jestem w szoku :shock: :shock: :shock:

A ta lodówa i piekarnik są dziurawe?
Śmiesznie to wygląda jak wsadzasz głowę i rozmawiasz szczerząc się do wnętrza lodówki :rofl:
Ino lodówka jest atrapą. Piekarnik jest autentyczny :mrgreen: