Delikatna galaretka z kurczaka

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Ostatnio polubiłam galaretę, a że wiecznie sie odchudzam ;) to wymyśliłam sobie taki oto mało oryginalny ale za to szybki i nieskomplikowany przepis:


DELIKATNA GALARETKA Z KURCZAKA

:arrow: składniki:
1/2 kurczaka z rosołu
marchewka z rosołu
pietruszka z rosołu
seler z rosołu
2 szklanki rosołu :mrgreen:
3 łyżeczki żelatyny
niecała łyżka octu winnego (do smaku)
4 jajka
4 listki pietruszki lub koperku

:arrow: sposób przygotowania
Z wiadomych względów najwygodniej robić to danie w niedzielę
icon_smile.gif
Przede wszystkim trzeba ugotować rosół. Kurczaka i warzywa wyjąć z rosołu i ostudzić (najlepiej jak są już zimne, ale jeśli nam sie spieszy, można użyć jeszcze ciepłych, ale wtedy galaretka będzie musiała dłużej postać w lodówce). Dwie szklanki ciepłego lub gorącego bulionu odlać do garnuszka, wsypać żelatynę i ocet, po czym dokładnie rozmieszać i odstawić do ostygnięcia. W tym czasie jajka ugotować na twardo i ostudzić. Mięsko oddzielić od kości i pokroić na kawałeczki, zaś warzywa w kosteczkę. Jajka obrać i pokroić w plasterki. Przygotować cztery niewielkie miseczki, na dnie położyć gałązkę zieleniny, na tym rozłożyć plasterki jajek, zalać łyżką płynu, na to wyłożyć mięso i zalać rosołkiem, i na to warzywa plus reszta rosołu (kolejność warstw dowolna). Odstawić do lodówki na kilka godzin, aż galaretka zastygnie. Przed podaniem miseczki zanurzyć na chwilę w gorącej wodzie i wytrząsnąć galaretkę na talerzyk.

Mi smakuje, fajny sposób na suche i wygotowane mięso z kurczaka, a jeśli rosół jest dobrze doprawiony to galareta wcale nie jest mdła, ani trochę
icon_smile.gif
poza tym przygotowanie takiego dania nie jest kłopotliwe, przynajmniej u mnie, bo co tydzień w niedzielę na obiad jest rosół (którego swoją drogą nie cierpię
icon_razz.gif
)