Kremy serowe

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
KREM SEROWY 1

Składniki:
1/4 kostki margaryny, 1/2 szklanki cukru, 2 serki homogenizowane, 2 jajka, 2 kopiaste łyżki żelatyny

Żółtka ucieramy z cukrem. Dodajemy serki, rozpuszczoną margarynę i ubitą na sztywno pianę z białek. Na koniec dodajemy żelatynę. Masę wylewamy na ciasto natychmiast po wykonaniu, ponieważ bardzo szybko krzepnie.
Sposób przygotowania żelatyny: zalewamy ją 2 łyżkami zimnej wody, wstawiamy do garnka z wrzącą wodą, rozpuszczamy i gorącą wlewamy do masy.



KREM SEROWY 2

Składniki:
1 opakowanie masła roślinnego, 7 łyżek cukru, 1 serek homogenizowany (niesłodki), 1/2 olejku waniliowego

Masło ucieramy z cukrem na pulchną masę. Dodajemy stopniowo serek homogenizowany, cały czas ucierając. Na koniec dodajemy olejek waniliowy. Gotowy krem wstawiamy do lodówki, by stężał.



KREM SEROWY 3

Składniki:
50 dag twarogu tłustego niekwaśnego, 5 dag masła, 10-15 dag cukru, 2-3 żółtka, wanilia lub cukier wanilinowy, 2-3 dag zmielonych orzechów lub migdałów, 3 dag skórki pomarańczowej

Ser przecieramy przez sito lub przekręcamy przez maszynkę do mięsa. Masło ucieramy z żółtkami i cukrem. Dodajemy ser i ucieramy dalej na gładką masę. Dodajemy drobno pokrojoną skórkę pomarańczową. Krem jest smaczniejszy, jeśli dodamy do niego 3-5 dag zmielonych orzechów lub migdałów.

Żródła, jak większość moich przepisów - nie do ustalenia :dump:
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Alu, ja mówię o takich opakowaniach komunistycznych, gdy istniał tylko jeden słuszny serek homo w prostokatnym opakowaniu. :twisted: Nie wiem dokładnie, ale chyba waży ok 150-180g, sprawdzę przy najblizszej okazji :mrgreen:
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
jesli mówisz o tym o którym ja mysle to on ma chyba 200g
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Akulka @ 6 Jun 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=304874No mówie, że sprawdzę dopiero przy najblizszej okazji
icon_redface.gif
icon_redface.gif
icon_redface.gif
icon_redface.gif

Przepraszam, że tu nic nie napisałam - ale wstyd. Nie wiem jak to sie stało
icon_rolleyes.gif
.
Uzywam serków o wadze 150 g, waniliowych. Moje są z Miechowa...