Skrzydełka na ostro*

kasiak73

Member
Lut 15, 2005
2,590
0
0
Skrzydełka na ostro
Skład 2 kg skrzydełek*
Zalewa: - 1 słoik dżemu brzoskwiniowego (a lepiej morelowego „Łowicz”),- 6 łyżek keczupu,- 6 ząbków czosnku zmiażdżonego,- 1 słoiczek koncentratu pomidorowego,- 2 łyżeczki ostrej papryki,- 3 łyżki miodu,- 1 łyżeczki chilli,- 6 łyżek cukru,- mała łyżeczka pieprzu, - ziele angielskie
Składniki zalewy wymieszać razem.Skrzydełka pokroić na 3 części, umyć dokładnie i zasypać solą (2 garści). Pozostawić na 2 godziny, a potem opłukać je i rzucić na wrzątek gotując 5 minut od wrzenia. Wyjąć je, odcedzić, wyłożyć na tackę. Zalać sosem (zalewą) i wymieszać. Pozostawić to na 3 godziny, aby się „wżarło” , a potem włożyć na 1,5- 2 h do piekarnika na 180 stopni. Po wyjęciu wymieszać troszkę i zajadać się ze smakiem.
Świetnie smakują na imprezach zakrapianych dużą ilością alkoholu. A kobiety w 9 miesiącu ciąży po ich zjedzeniu jadą na porodówkęJ
SMACZNEGo
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
Zrobiłam te skrzydełka na grillu i powiem Wam , że wyszły przeprze.............pyszne. :mniam: :mniam: :mniam: :mniam:
Hit na ten sezon grilowy u mnie :lol: :lol: :lol: :lol:
Kasiu śliczne dzięki :bussi:
 

kasiak73

Member
Lut 15, 2005
2,590
0
0
Ciesze się że smakowały
Dawno ich nie robiłam musze zrobić i fotke wrzucić żeby zachecic do robienia moich skrzydełek :mrgreen:
 

lemina

Member
Kwi 23, 2006
1,690
0
0
Mam pytania dodatkowe:
1. Czas pieczenia na pewno 1,5-2 godziny? Strasznie długo mi się to wydaje...
2. Mogę prosić o podanie charakterystyki smakowej tego dżemu z Łowicza (czy bardzo słodki)
3. Ten keczup pikantny może być?
4. Rozumiem, że do piekarnika wkładamy skrzydełka z zalewą?
 

kasiak73

Member
Lut 15, 2005
2,590
0
0
1.Czas pieczenia taki jest zalezy od twojego piekarnika ja sprawdzam jak miękkie wyciagam.
2.nie nie bardzo słodki
3.Moze ja dawałam lagodny
4.Tak z cala zalewa i pieczemy
Niewiem co moge jeszcze napisac mnie bardzo smakuja
Jak cos pytaj
 

lemina

Member
Kwi 23, 2006
1,690
0
0
Dziękuję bardzo. Jak tylko upoluję małosłodki dzem, to je zrobię... Hmm... Kwaskowaty dżem może być? (bo taki wiśniowy mi się gdzieś po kubkach smakowych szlaja ;))
 

lemina

Member
Kwi 23, 2006
1,690
0
0
Kasiak: Dzięki
icon_smile.gif
Poszukam niesłodkiego brzoskwiniowego lub morelowego, ale czy znajdę, to inna para kaloszy ;) :dump:
 

ANNEBLACK

Member
Lis 23, 2005
264
0
0
Skrzydełka - rewelacja. Mi co prawda sypnęło się za dużo (hm... dużo za dużo :oops: ) chilly i nieźle przeczyściło nam zatoki :mrgreen: - ale i tak wszyscy chrząkali, zapijali piwkiem i pałaszowali. 2 kg zniknęło w 10 minut. Super - na pewno powtórzę - ale z mniejszą ilością ostrego....