Racuszki z serka homo

natalia

Member
Paź 30, 2005
204
0
0
uwielbia je mój mały 1,5-roczny synek i jego duży tata.
1 serek homo (250g)
1 1/2 szkl mąki
3 jajka
1 łyżeczka proszku do pieczenia
cukier waniliowy
szczypta soli
Mąkę,serek,proszek i żółtka wymieszać.Białka ubić z solą i wmieszać w mąkę.Powstanie gęste ciasto,jeżeli nie chce nakładać się na patelnię to dodaję trochę mleka,żeby ciasto ciut rozrzedzić.Smażyć na oleju,na niedużym ogniu bo bardzo szybko się smażą i trzeba uważać żeby nie były surowe (chłoną mało tłuszczu).Wychodzą pulchne,mięciutkie i puszyste placuszki.Podawać z dżemem lub sezonowymi owocami oraz polane śmietaną (słodką,kwaśną lub bitą).Maluchowi smażę na teflonie,też smaczne, choć na oleju lepiej wyrastają.
 

sathi

Member
Wrz 18, 2005
4
0
0
Mniam, a teraz mkożna zrobić z musem truskawkowym
icon_razz.gif
 

natalia

Member
Paź 30, 2005
204
0
0
Ja używam waniliowego,ale może też być np brzoskwiniowy czy truskawkowy.Taki całkiem naturalny będzie chyba zbyt mdły.
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
No i przetestowałam - zjadła 6 takich wielkości kubkowego dna (co jest nie lada wyczynem dla jej niejadkowego brzuszka).
Polecam je z całego serca!
My zajadaliśmy się nimi z ubiegłoroczną galaretką agreścikową, którą znalazłam w szafce w piwnicy MniamMniam

Dzięki Natalko!!!! Chętnie skorzystam z innych przepisów na ulubione danka Twego synka
icon_smile.gif
 

jasiu101

Member
Lip 20, 2006
6,581
0
36
to bedzie kolejne danie ktore Jasiu zrobi zeby nie bylo ze siedzi tylko na forum i pisze
icon_smile.gif
.... a te danie bedzie jutrzejszym moim obiadem ;)
 

Ketmia

Member
Sie 24, 2006
1
0
0
Witajcie, jestem tu zupełnie nowa, a ten przepis dzisiaj uratował nam kolację. Nie mieliśmy w domu kompletnie pieczywa, więc zrobiłam te racuszki . Wyszły może troszkę inne, bo akurat homo też nie miałam, lecz dałam kostkę mielonego sera półtłustego i więcej mleka, bo mi się zaklajstrował mikser. Ale i tak kolacja się udała
icon_smile.gif
!

pozdrawiam
Ketmia
 

mulien

Member
Mar 31, 2008
5
0
0
Właśnie dzisiaj usmażyłam sobie te racuchy! Pycha!!! Uwielbiam wszystko co ma serek w sobie. Byłam pewne, że będą smakowite i się nie zawiodłam. Dzięki za przepis
anbetung.gif
 

bzium

Member
Lip 8, 2008
11
0
0
oj tak- pycha są
icon_smile.gif


a ja dodaje do nich jeszcze jabłko- pokrojone drobno- i są jeszcze pyszniejsze :D
a, i robię je z 1 szklanki mąki. z półtorej jakieś takie za ciężkie mi się wydawały.