sałatka z zupkami Amino

jean

Member
Kwi 12, 2006
7,139
0
36
2 piersi kurczaka
mała kapusta pekińska
1 papryka
1 puszka fasoli czerwonej
2 zupki amino (rosół pikantny)
pęczek pietruszki
2-3 łyżki sosu sojowego
majonez

Piersi kroimy w kostkę, mieszamy z sosem sojowym i odstawiamy do lodówki na 30 minut. Smażymy piersi, odstawiamy do wystygnięcia.
Kroimy kapustę, paprykę, dodajemy opłukana fasolę, pokruszony drobno makaron z zupek wraz z przyprawami, posiekaną pietruszkę i piersi. Mieszamy z majonezem i odstawiamy na 2-3 godziny do lodówki.


Przepis pochodzi z Wielkiego Żarcia, ale autora nie pamiętam
Sałatka jest bardzo smaczna, szybka do przygotowania i syta.
I chyba nie gosciła na CC.
 

katalonka

Member
Gru 14, 2006
21
0
0
Ja zostałam ostatnio ugoszczona bardzo podobną sałatką tylko zamiast fasoli była kukurydza, jeżeli chodzi o makaron to był wcześniej zalany wodą a jak zmiękł to dodatkowo przesmażony na patelni- miał taki fajny kolor. Baaardzo mi smakowała ta sałatka , chyba sama zrobie.
 

jean

Member
Kwi 12, 2006
7,139
0
36
Do tej sałatki daje się taki suchy, pokruszony, ale pod wpływem wilgoci innych składników miękknie!
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

AnEvelin

Member
Cze 22, 2007
67
0
0
ja znam tą sałatke jast pyszna chodź u nas w domku uzywamy zupek chińskich firmy vifon jednej ostrej i jednej łagodnej zupki zalewamy i dodajemy znajdujące sie w opakowaniach przyprawy ( zalewamy każdą w osobnym naczyniu) czekamy aż makaron w chłonie wywar gdy ostygną resztę jeśli zostaje odlewamy w potem wszystko sie już zgadza samcznego
 

elianka

Member
Sie 22, 2007
547
0
0
Zrobiłam ta sałatkę z małymi modyfikacjami, niebo w gębie!

salatka.jpg


Zamiast pekinki dałam zwykłą białą kapustę (bo pekinki zapomniałam kupić, a sałatkę robiłam w środku nocy ;)), pierś z kury zamiast usmażyć ugotowałam (jak mi ktoś wytłumaczy dlaczego, medal dam).
Zupki zamiast amino- Vifon, bo nie lubię kształtu makarony amino
dump.gif


OBŁĘDNA!!!