Biszkopt z truskawkami

infolinia

Member
Lis 17, 2005
260
0
0
BISZKOPT Z TRUSKAWKAMI

Biszkopt:
5 jajek
1 szkl. cukru
1 szkl. mąki
4 łyżki oleju
1 łyżeczka proszku do pieczenia (płaska)

Pozostałe produkty:
około 1 kg truskawek
200 ml lub 0,5 l śmietana 30 % (w zależności od upodobania) + 1 łyżka cukru pudru lub śmietanka w proszku "śnieżka"
2 galaretki truskawkowe

Białka ubić z cukrem na sztywno, dodać żółtka, olej i mąkę wymieszaną
z proszkiem do pieczenia. Lekko wymieszać i upiec na złoty kolor około 30 min. w temp. 160-180 st C. Ostudzić.

Jedną galarektę rozpuścić według przepisu na opak...ostudzić i tą płynną galaretką nasączyć biszkopt, na wierzchu biszkopta ułożyć truskawki, drugą galaretkę rozpuścić w 2/3 ilości wody podanej na opakowaniu.Ostudzić i lekko teżęjącą galaretkę łyżką rozłożyć na truskawkach(jeśli galaretka będzie płynna wsiąknie w biszkopt). Odstawić w chłodne miejsce do całkowitego stężenia galaretki. Ubić śmietanę z cukrem pudrem (lub według przepisu "śnieżkę") na sztywno i wyłożyć na ciasto, całość można posypać startą czekoladą. Smacznego

Przepis na dużą, prostokątną formę. To ciasto u mnie znika w mig. Nie jest zbyt słodkie i świetnie smakuje do kawy w upalne dni. Będę robić w ten weekend to wkleję fotkę :cheers:
 

infolinia

Member
Lis 17, 2005
260
0
0
Ja daję taką 200 ml ale większą 375 ml czasem też Litrowa będzie za duża i zabije smak ciasta daj najwyżej 0.5 litra dla rozpusty podniebienia :cheers:
 

gosia

Member
Paź 9, 2005
2,299
0
0
Ok,dzieki za informację
icon_smile.gif
.
 

infolinia

Member
Lis 17, 2005
260
0
0
Uzupełniłam przepis o pojemność śmietany 30%. Na zdjęciach, które widzicie dałam 0.5 l śmietany. A teraz wstawiam obiecane zdjęcie:



I kolejne

 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
mmmmmmm smakowite!
icon_razz.gif