Penne z sosem ze świezych i suszonych pomidorów + mozzarella

marghe

Member
Lis 1, 2004
28,999
1
0
--------------------------------------------------------------------------------
Kilka pomidorów obrać ze skóry, pozbawić pestek i pokroić w kostkę
Wrzucić na patelnie z oliwą i 2 zmiażdzonymi ząbkami czosnku. Poddusić/
Pół słoika suszonych pomidorów pokroić dość drobno
Dodać do pomidorów i dalej dusić
Doprawić do smaku pieprzem i solą
2 Mozzarelle osączyć, pokroić dość drobko (kostka)

Makaron ugotować
Wymieszać dokładnie z sosem,
Wyłączyć gaz
Wrzucić mozzarellę
Wymieszać
Jeść
Można posypać parmezanem
455041.jpg
 

annar

Active member
Wrz 13, 2004
199
31
28
Napiszę tylko,że PYSZNE ,BARDZO PYSZNE !!!
W sam raz na te upalne dni......mniam !!
Dziękuję z przepis!!
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Robię na dzisiejszy obiad. Mam książkę "Makarony", z której najczęściej gotuję sosy do makaronów i tam jest podobny przepis. Zrobię dzisiaj z Twojego przepisu, bo jest mi wygodniej i przepis bardzo zachęcający. Tylko zamiast świeżych pomidorów dodam puszkę krojonych, są mniej wodniste, a świeże o tej porze roku nie mają ani smaku, ani aromatu. Pochwalę się po zrobieniu.
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Wyszło doskonałe. Na obiad trafił mój syn, który pochłonął górę makaronu i tyle go widziałam (makaron i syna). Dla mnie na szczęście została słuszna porcja, więc jestem usatysfakcjonowana. Przepis doskonały, a pomidory z puszki nie popsuły wybornego smaku sosu. Dałam może trochę więcej suszonych pomidorów, które bardzo lubię i wszystko się dobrze skomponowało. Podałam posypane parmezanem. Dzięki za przepis i inspirację do zrobienia tego dania. Już wiem, że będę je robić częściej.
 

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
Uwielbiam! Z makaronem rigatoni. Daję pomidory krojone Dawtona. Idealne są do tego sosu.
anbetung.gif

Jak raz w tygodni nie ma tego makaronu, to chłop nieszczęśliwy chodzi.
 

Moi

Member
Paź 28, 2008
4,240
0
0
Jak mówi Ramsay: Done!

Pyyyyszne
lecker.gif


Z braku dobrych pomidorów dałam puszke pelati i na koniec wrzuciłam kilka pomidorków koktailowych.