Murzynek mojej mamy, wychodzi wszędzie i każdemu

askahi

Member
Sty 12, 2006
24
0
0
2 szklanki cukru
1/2 szklanki wody
3 czubate łyżki kakao gorzkiego
łyżeczka kawy rozpuszczalnej
25 dkg tłuszczu lub 1 szkl. oleju

5 jaj
2 szklanki mąki
2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia
bakalie: wedle uznania

Cukier, wodę, kakao, kawę i tłuszcz podgrzać (ale nie gotować), wymieszać i ostudzić. Dodać żółtka, mąkę z proszkiem, na końcu bakalie i białka. Białka wmieszać łyżką, nie mikserem, bo murzynek nie będzie puszysty).

Piec ok 45-50 minut w 170 C.

Jak komuś za sucho, to można posypać z wierzchu pokrojonymi na drobno jabłkami, polać dodatkową pianą z białek z wiórkami kokosowymi albo polać czekoladą.

P.S. Wychodzi zarówno w Polsce i w USA (Ci, co tu mieszkają, wiedzą dlaczego to podkreślam)[/img]
 

Arabeska

Member
Lut 27, 2006
1,859
0
0
Zrobiłam ten murzynek dzisiaj - dodałam suszone ananasy, trochę rodzynek i orzeszki pini. Ciasto pięknie urosło. Ozdobiłam je roztopioną z mlekiem gorzką czekoladą, odrobiną płatków migdałów i skórką pomarańczy.

Uwagi:
1. Jak dla mnie te 2 szklanki cukru to odrobinę za dużo - dopiszę, aby dawać mniej
fiesgrins.gif

2. Do ciasta dałam olej, ale następnym razem będzie masło lub Kasia
icon_smile.gif

3. Następny raz będzie z pewnością
wink.gif
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38

Arabeska

Member
Lut 27, 2006
1,859
0
0

julia

Member
Sie 30, 2006
533
0
0
Arabesko Twoja fotka zachecila mnie do zrobienia tego ciacha, jednak zastanawiam sie czy mi tak ładnie wyrosnie, jeśli zmniejsze ilosc proszku do 1 lyzeczki?, a to dlatego, że jesli w ciescie jest go ponad łyżeczka, to go wyczuwam i wtedy juz mi ciasto nie pasi
gruebel_2.gif
Jak myślicie, będzie to ze szkodą dla ciasta?
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Jesli 'wmieszać '- to na sto procent, trzeba ubić na sztywna pianę
icon_wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

julia

Member
Sie 30, 2006
533
0
0
... wiec i ja zrobiłam
icon_smile.gif
zamiast dwóch łyzeczek proszku dałam jedena łyżeczkę sody i 1 łyzeczkę proszku. Piekłam w tortownicy 26cm. Wyrósł jak szalony i ani troszke nie opadł. Miałam pełniutką tortownicę z małą górką. Dzięki za przepis jest swietny, aha do ciasta dodałm 1 czekolade gorzką dość grubo posiekaną (to taka moja wariacja)
 

ewena

Member
Paź 26, 2007
1,394
0
0
Murzynka darzę wielkim sentymentem, bo było to kiedyś najczęściej pieczone przeze mnie ciasto
icon_wink.gif
Przepis wydaje się być interesujący(nie robiłam z kawą) a 2 szklanki cukru mnie nie przerażają - ja lubię slodkie
fiesgrins.gif


Arabesko, ładnie Ci wyrosło
daumen.gif
 

Annaa

Member
Lut 20, 2006
116
0
0
dscn93270001lw5.jpg


dobry
icon_mrgreen.gif
anbetung.gif
 

bajeczka

Moderator
Mar 20, 2005
4,167
0
0
Zrobiłam znowu i podbiłam serce byc moze przyszłej tesciowej. W nocy wyganiala męza po kawałek, bo jej sie prześnił ;)