Skrzydełka w miodzie z imbirem*

lemina

Member
Kwi 23, 2006
1,690
0
0
Składniki:
- 8-12 skrzydełek kurzych
- mały kawałek imbiru (lub 1/2 łyżki imbiru w proszku)
- 2 ząbki czosnku
- 2 łyżki miodu płynnego
- 2 łyżki sherry
- 4 łyżki sosu sojowego
- 100ml bulionu
- 1 łyżka oleju do smażenia

Skrzydełka kurze podzielić (w spojeniach stawowych) na 3 części. Zewnętrzne, końcowe części skrzydełek odrzucić. Podzielone skrzydełka ułożyć w rondlu, zalać zimną wodą, zagotować. Zmniejszyć ogień i gotować ok 10 minut. Po upływie tego czasu wodę odlać i skrzydełka osuszyć.
Imbir i czosnek obrać i drobno posiekać. Miód przesmażyć na 1 łyżecce oleju.Obgotowane skrzydełka umieścić w rondlu, zalać bulionem, dodać czosnek, imbir, sos sojowy, sherry, porządnie wymieszać.
Dusić na małym ogniu pod przykryciem ok 30 minut. Przez ostatnie 10 minut często wstrząsać rondlem, by nie dopuścić do przypalenia się sosu.

Przepis pochodzi z jakiejś ksiązki, ale przepisywałam go tak dawno, że nawet nie pomyślałam, aby spisać autora i nazwę książki...

Uwago własne:
- nie daję sheryy, bo jej nigdy nie mam pod ręką ;)
- imbir świeży jest o wiele lepszy niż sproszkowany
- gotuję tak długo, aż woda prawie się wygotuje, a skrzydełka są oblepione sosem
- do tego serwuję ryż i sałatę



Smacznego
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

AgaKyc

Member
Mar 16, 2006
2,659
0
0
Leminko dziekuje ci za te skrzydelka, bo moj maz juz od dawna marudzil ze by takie zjadli i dzisiaj je zrobilam... wczoraj ugotowalam skrzydelka a dzisiaj je smazylam...
One sa poprostu super, lepsze niz te ktore jedlismy w restauracji... oj bede je czesto robila.. mniam mniam
icon_mrgreen.gif
 

lemina

Member
Kwi 23, 2006
1,690
0
0
AgaKyc @ 6 Sep 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=357542Leminko dziekuje ci za te skrzydelka, bo moj maz juz od dawna marudzil ze by takie zjadli i dzisiaj je zrobilam... wczoraj ugotowalam skrzydelka a dzisiaj je smazylam...
One sa poprostu super, lepsze niz te ktore jedlismy w restauracji... oj bede je czesto robila.. mniam mniam
icon_mrgreen.gif
Cieszę się, że smakowały
icon_smile.gif
Również je bardzo lubię i chyba zrobię sobie jutro (mój Mąż niestety nie lubi, ale nie wie, co traci ;))
 

Boshka

Member
Sie 23, 2006
6,400
0
0
Bardzo mi smakowaly, dusilam momentu kiedy prawie caly sos sie wygotowal, ale jeszcze nie przypalil. Bardzo pyszne i na pewno zrobie jeszcze nie raz i nie dwa! Nastepnym razem sprobuje dodac jeszcze z pol pociekanej papryczki chilli, bo doskonale sie komponuje z imbirem.
 

martyna22a

Member
Lut 9, 2009
803
0
0
Lemina bardzo Ci dziekuje za przepis, skrzydelka wyszly pierwsza klasa, w sobote robie impreze i wchodza do menu bez dwoch zdan
anbetung.gif
 

Załączniki

  • P1020545.JPG
    P1020545.JPG
    102.5 KB · Wyświetleń: 0

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,891
212
63
Zrobiłam, ale chłop nie był zachwycony, wolałby jednak pieczone. Ale jak robiłam to się zastanawiałam, czy trzeba je najpierw gotować? Nie wystarczy tylko to gotowanie w sosie, który jest fajny? Ja dodałam jeszcze ostrej papryki i melasy.
 

lemina

Member
Kwi 23, 2006
1,690
0
0
QUOTE (Moniak @ 18 Jan 2012, 16:06 ) index.php?act=findpost&pid=1243647Zrobiłam, ale chłop nie był zachwycony, wolałby jednak pieczone. Ale jak robiłam to się zastanawiałam, czy trzeba je najpierw gotować? Nie wystarczy tylko to gotowanie w sosie, który jest fajny? Ja dodałam jeszcze ostrej papryki i melasy.
Nie, nie trzeba ich gotować. Ja od razu wrzucam do wody wszelkie przyprawy i jest dobrze - woda się wygotowuje, a zostaje sos. Chłopom trudno czasem dogodzić. Mój tez nie lubi tych skrzydełek, więc robię je dla siebie i dzieci, jak on jest w pracy :D
 

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,891
212
63
Noooooo! Właśnie tak sobie myślałam, że można zrobić od razu. Ale wczoraj je obgotowałam i jakoś nie analizowałam dokładnie. Tak to szybko się bardzo robią i sos pyszny.