wysmienite migdalowo - czeresniowe scones

paula

Moderator
Wrz 13, 2004
6,946
0
0
Ciezko jest trafic na " ten jeden" przepis ktory podbije nasze serca - ja juz chyba taki znalazlam na scones. Mieciutkie, oblepione platkami migdalowymi ciasteczka- prawdziwe niebo w gebie!!!


2 szklanki maki
1/3 szklanki cukru
2 lyzeczki proszku do pieczenia
szczypta soli
1/3 szklanki zimnego masla posiekanego nozem
1 jajo
2/3 szklanki smietanki
1 lyzeczka aromatu waniliowego
1 lyzeczka aromatu migdalowego
1 szklanka suszonych czeresni lub z czeresniowki, pokroic na kawalki
Do posmarowania: 1 jajo ubite z 1 lyzeczka wody

Piekarnik- 170 C

Oddzielnie laczymy suche i " mokre" skladniki. Nastepnie " mokre"przekladamy do suchych, dodajemy maslo i czeresnie i mieszamy az wszystkie skladniki sie polacza.

Ciasto przekladamy na stolnice z odrobina maki i zagniatamy przez okolo 30 sekund - do minuty. Ciasto waklujemy( ja reka splaszczam
icon_smile.gif
) na grubosc 1 centymetra i wykrawamy trojkaty. Kazdy trojkat smarujemy mieszanina jajka i wody a nastepnie posypujemy grubo platkami migdalowymi i cukrem.

Pieczemy przez 15-18 minut
 

sha

Member
Sty 24, 2006
1,462
0
36
Brzmi fajnie,chyba się skuszę
 

paula

Moderator
Wrz 13, 2004
6,946
0
0
joanna, aj bede kusic, bo pyszne sa :lol: :lol: , 10 minut roboty a jaki efekt!!! No i ja dawalam czesresnie z alkoholu ,ale jestem pewna ze mozna i z kompotu dac ,bo tych procentow prawie nic nie czuc - z czeresniami sa pyszne, ale jak ktos ma problemy ze skladnikami to proponuje suszone zurawiny lub morele - kiedys jadlam sos morelowo midgalowy i byl wspanialy
icon_smile.gif



A i zapewne inne suszone i nie tylko owoce mozna dodac,bo najwieksza zaleta moim zdaniem jest samo ciasto no i te dodatki migdalowe
icon_smile.gif

:lol: :lol:
 

sha

Member
Sty 24, 2006
1,462
0
36
jeśli można dać owoce z alkoholu...to mohłabym dać wiśnie z kompotu .... :dump: : :roll:
 

paula

Moderator
Wrz 13, 2004
6,946
0
0
sha, tak jak wczesniej wspomnialam , tajmenica tkwi w ciescie i tych migdalach za ktorymi totalnie przepadam :mrgreen: :mrgreen: a wiec wisnie z kompotu powinny byc jak nabardziej ok.
ja moje czeresnie mniej wiecej na cztery czesci dzielilam
 

paula

Moderator
Wrz 13, 2004
6,946
0
0
ja z alkoholu :lol: :lol: :lol:

oh, tak sobie mysle, moze moje nie sa takie wodniste, bo najpierw je zostawiam na papierowym reczniku na pare sekund coby sko wyciagnelo i dopiero potem dodaje owoce do ciasta.
 

Maria z Łeby

Well-known member
Gru 26, 2006
34,922
1,509
113
Mam wiśnie z nalewki i sporo z nich jest bez pestek, już ja z nich zrobię użytek.Chociaż i takie bez obróbki są pyszne i jak działają
mniam.gif