Nalewka paprykowa*

jaxja

Moderator
Maj 26, 2006
3,521
0
0
Najprostsza wódeczka dla osób, które lubia ostre potrawy:

Z kilku czuszek usuwam gniazda nasienne i zalewam je wódką 40%. Już po kilku dniach jest bardzo ostra. Papryka nie traci czerwonego koloru, wódeczka jest więc dekoracyjna.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Malgosi@

Member
Lis 29, 2005
2
0
0
jaxja @ 31 Aug 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=354155Najprostsza wódeczka dla osób, które lubia ostre potrawy:

Z kilku czuszek usuwam gniazda nasienne i zalewam je wódką 40%. Już po kilku dniach jest bardzo ostra. Papryka nie traci czerwonego koloru, wódeczka jest więc dekoracyjna.
Chciałam zrobić i się zacięłam - bo nie zrozumiałam. Czy wódką zalewam paprykę bez gniazd nasiennych, czy też te nasionka??
 

KAROTKA

Member
Maj 27, 2007
1,245
0
0
Malgosi@ @ 2 Aug 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=554124Chciałam zrobić i się zacięłam - bo nie zrozumiałam. Czy wódką zalewam paprykę bez gniazd nasiennych, czy też te nasionka??
OCZYWIŚCIE papryczkę !
daumen.gif
Ja zalewam całość, nawet razem z kawałeczkiem ogonka. Na zimę jak znalazł.
 

jaxja

Moderator
Maj 26, 2006
3,521
0
0
Zalewałam już papryczke z nasionkami i ogonkami, a kiedy indziej bez nich. I ta druga mi bardziej smakowała. Ogonki dodają goryczki, a nasionka piekilnej ostrości.
 
Lis 28, 2005
3,760
0
0
brzmi ciekawie ..... i wodka (mi dostepna) a nie spirytus (mie NIE dostepny)
fiesgrins.gif
... papryczki mam, nawet bardzo ostre .... hmmm, a w czym to przechowujecie? Ciemne/jasne butelki? Ma znaczenie?
 

jaxja

Moderator
Maj 26, 2006
3,521
0
0
Mam taką butelkę , która na dole jest pękata, a u góry ma normalną wąską szyjke. W niej własnie ta nalewka wyglada najpiękniej. Ale ostatnio zalałam w niej wódką laski cynamonu (tez pięknie wygladają
icon_smile.gif
), więc do paprykówki, któr a niedługo trzeba zrobić, musze poszukać nowego naczynia.
 
Lis 28, 2005
3,760
0
0

jaxja

Moderator
Maj 26, 2006
3,521
0
0
Zalałam wódką całe laski i mocno to posłodziłam - chciałam otrzymac prawie likier. Początkowo było pyszne, ale jak już wódka mocno wyciągnęła z lasek smak cynamonu, to jest ...zbyt cynamonowe. Część nalewki zostawię jako dodatek do ciast, a do reszty doleję wódki, by rozcieńczyć. T
 
Lis 28, 2005
3,760
0
0
jak to wogole jest z robieniem nalewek z wodki? Wszedzie slysze, ze powinnien byc spirytus, wiec nawet sie nie interesowalam, bo tutaj nie mozna go dostac. A tu widze sa i nalewki na wodce. I jaka wodka najlepsza do tego?
 

jaxja

Moderator
Maj 26, 2006
3,521
0
0
Jesli chcemy miec mocna nalewkę, to na pewno trzeba zalewać spitytusem. Ja jednak wiele razy używałam do tego celu wódki 40%. Oczywiście czystej, a rodzaj? Różnie, Luksusowa, Wyborowa itp. a nawet z tych tańszych np Lodowa. Różnicy żadnej nie zauważyłam w smaku nalewki, no ale ja specjalnym koneserem nie jestem
icon_smile.gif
.
 

Malgosi@

Member
Lis 29, 2005
2
0
0
Zrobiłam. Zdegustowałam.

Przesadziłam z ilością papryczek i bardzo ziałam ogniem..... ale za to rozgrzałam żołądek
icon_wink.gif
Może więc zastąpi orzechówkę?
icon_smile.gif


Odrobinę rozrzedzę i będzie cudowna, i na pewno do powtórzenia.
 

jaxja

Moderator
Maj 26, 2006
3,521
0
0
Bardzo się cieszę, że smakuje
icon_smile.gif
. Ja robiłam ja już wielokrotnie. Muszę chyba wydrukowac dla niej jakąś nalepkę na butelkę z czerwoną papryczką.