Camilla, czyli ciasto marchewkowo-migdalowe / z maszyny /

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Ja jeszcze tego ciasta nie robilam, ale mysle, ze o lasuchy chetne do testowania sie znajda.
Nazwa ciasta / znanego takze jako Pancamilla / pochodzi o malych wloskich keksikow, produkowanych fabrycznie, a uwielbianych przez wloskie "bambini". Zaniepokojone mamy postanowily "rozgryzc" ciasto i w ten sposb powstala m.in. wersja maszynowa Camilli / jedna z wielu wersji wlasciwie /.

Camilla, czyli ciasto marchewkowo-migdalowe / z maszyny /


110 ml di mleka pelnego
2 srednie jajka rozbite widelcem
90 g oleju roslinnego o delikatnym smaku
190 g cukru
1 szczypta soli
200 g startej marchwi / najpierw startej, potem dokladnie odsaczonej, a na koncu zwazonej /
50 g bardzo drobno posiekanych migdalow
250 g pszennej maki
50 g maki ziemniaczanej
1 opakowanie cukru waniliowego
1 proszek do pieczenia
Program Rapid / mieszanie, rosniecie i pieczenie, 1 godzina 50 minut /
Skorka Light
- wyjac ciasto z maszyny prawie natychmiast po upieczeniu, a nastepnie ulozyc na podstawce do studzenia ciast / przed wyjeciem sprawdzic, czy zostalo dopieczone w srodku; jesli nie dopiec w programie Bake /
- studzic co najmniej przez 30 minut i dopiero wtedy kroic

Bardzo wazne dla ostatecznego rezultatu jest dokladne odsaczenie startej marchwi / niektorzy do pieczenia uzyli nawet pozostalosci po marchwi uzytej do zrobienia soku w sokowirowce /.

Przepis pochodzi ze strony www.oliocarli.it / forum /, a takze ww.farwest.it.
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Opakowanie proszku na 500 g maki: we Wloszech ma 16 g.
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
To "di" to z wloskiego / kogo? czego? / sie przykleilo. Ja sobie tak tlumacze: kopiuej, a potem tlumacze i "di" mi zostalo.
Nie ma odwaznych? Ja nie moge wyprobowac. i tak za duzo prob z panettone robie. Dwie, ale dla mnie to i tak duzo.
 

beciaw2

Member
Sie 11, 2005
613
0
0
Smakowo przepyszne ciasto, o dziwo smakuje ... owocowo, jakoś tak.
Marchewka nadaje piękny kolor. Ja starłam na drobniutkie wiórki i odcisnełam tardycyjnie przez tetrową pieluchę. Myślę, że pomysł z sokowirówką naprawdę jest o.k. spróbuję następnym razem bo bąbel mi się na palcu zrobił od tego solidnego wyciskania. Zamiast drobno posiekanych migdałów dałam płatki migdałowe byle jak posiekane tasakiem.
Nie chciało mi tylko wyjść z maszyny, za brutalna byłam i połowa ciasta została mi w wiaderku... Wyjadłam drewnianą łyżką jeszcze na ciepło.

Linn więcej przepisów na cista z maszyny proszę!!!!
B.
 

bajeczka

Moderator
Mar 20, 2005
4,167
0
0
Więcej fotek proszę. Uwielbiam oglądać zdjęcia ciast i cisteczek
icon_smile.gif
 

beciaw2

Member
Sie 11, 2005
613
0
0
Nie umiem wstawiać zdjęć!!!
A ciasto będę piekła na sobotę bo goście będą.
 

beciaw2

Member
Sie 11, 2005
613
0
0
Z odrobiną cynamonu ( dałam łyżeczkę do kawy) i orzechami włoskimi też super. Po wyjęciu z maszyny polałam lukrem. Osobiście bardzo mi smakuje to ciasto.
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
chyba jakas kiepska sokowirowka :lol: :lol: :lol:
bo nie wierze, zeby moje suche trociny sie nadaly

czy to wazenie konieczne, czy mozna jakos przeskoczyc?
Ile to bedzie objetosciowo 200g trocin?
 

kati81

Member
Cze 10, 2006
125
0
0
Odkopalam przepis, wlasnie skonczylo sie piec i juz zdazylam sprobowac
icon_smile.gif
Ciekawe w smaku i calkiem smaczne. Dalam tylko o polowe mniej cukru, ale to ze wzgledow dietetycznych (teoretycznie powinnam wyrzucic caly cukier i make, ale wtedy by raczej nic z tego nie wyszlo
icon_sad.gif
)
Jakby ktos byl zainteresowany, to na zrobienie 200 g marchewkowych wiorow zuzylam 7 srednich marchewek, ubite zajely mi objetosciowo szklanke, a moja sokowirowka odciska srednio na jeza, niestety nie wychodza suche trociny
icon_sad.gif
Pieklam w maszynie Alaska BM2000, na programie 5 (Schnell). Troche sie przpiekly brzegi, moglam wylaczyc pare minut przed czasem
icon_rolleyes.gif