Kutia na śniadanie

neuro

Member
Maj 20, 2006
22
0
0
Właśnie się zajadam, dobre strasznie, szybkie w przygotowaniu, więc się podzielę
icon_smile.gif


Nastawiam w garczku wodę i po zagotowaniu wsypuję płatki owsiane (górskie, zwykłe, byle nie błyskawiczne). Po ok 5 min, jak już trochę spęcznieję, dorzucam mak mielony (można nabyć już taki przygotowany do urzycia, user friendly) ok dwóch łyżeczek, garść rodzynek, parę pokrojonych daktyli, ze dwie pokrojone w paski suszone morele, garść rozdrobnionych orzechów włoskich. Zostawiam wszystko na małym gazie do całkowitego spęcznienia płatków. Zawartość przekładam do salaterki, czekam, aż przestygnie nieco i dodaję miód, ale troszkę. Mieszam, wcinam
icon_smile.gif


Dowolne kombinatorstwo dozwolone, smakuje też przednio z prażonymi pestkami dyni i słonecznika, kokosem, zmielonym sezamem...
 

Lemoni

Member
Paź 18, 2008
75
0
0
 Kiedyś robiłam sobie podobną owsiankę! Była puszka masy makowej na zbyciu, więc dodałam sobie do ugotowanych płatków z mlekiem, słooodkie i pyszne;)! Wiem, że to nie to samo, bo masa była w całości gotowa, nie musiałam nic dodawać, ale dla lenia to w sam raz.

 Zresztą zastosowanie takiego maku jest szerokie, nawet kanapki tym smarowałam, doprawiałam serek homogenizowany...