Parówki w cieście*

yoanka

Member
Maj 14, 2006
1,077
0
0
Wg Kulinarnego Atlasu Lata:

Składniki:
- 25 dag mąki
- 1.5 dag proszku do pieczenia
- 15 dag półtłustego twarogu
- 4 łyżki mleka
- 1 jajko
- 4 łyżki oleju
- 1 łyżeczka soli

Oraz:
- 8-10 parówek
- 1 białko i trochę mleka do posmarowania

Sposób przyrządzania:

Mąkę połącz z proszkiem do pieczenia. Twaróg wymieszaj z mlekiem, jajkiem i olejem, posól. Zagniataj, dodając po łyżce mąkę z proszkiem do pieczenia. Ciasto rozwałkuj do grubości 3-4 mm i wytnij paski o wymiarach 16 x 10 cm. Parówki zawiń w paski ciasta, wierzch posmaruj mlekiem, a boki białkiem. Piecz 20 minut w piekarniku nagrzanym do temperatury 200°C.

Od siebie dodam, że ekspresowo się je robi i są pyszne, ale wrzuciłabym jeszcze do środka kawałek żółtego sera i szczyptę przypraw.

parowki_w_ciescie1.jpg
 

Załączniki

  • parowki_w_ciescie1.jpg
    parowki_w_ciescie1.jpg
    64.9 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

jean

Member
Kwi 12, 2006
7,139
0
36
Ale smakowicie wyglądają! Na ciepłą kolację w sam raz!
daumen.gif
 

Pysia

Member
Sie 11, 2005
962
0
0
Potwierdzam parówki sa pyszne. Robię je od czasu , gdy znalazłam przepis w miesięczniku Kuchnia jako danie na śniadanie. Moja teściowa często obdarowywuje mnie dużą ilością frankfuterek , wtedy zamiast parówek wkładam kiełbaski. Pycha , do tego sałatka lub surówka i nawet na obiado kolacje podaję.
icon_wink.gif
 

hofi

Member
Sie 3, 2006
2,516
0
36
Yoanko kochana a powedz mi czy ten bialy ser to ma byc taki zwykly, w kostce czy zmielony?? a jakies inne nadzienia mozna dawac??? Np z pieczarek czy inne?
 

yoanka

Member
Maj 14, 2006
1,077
0
0
hofi @ 26 Oct 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=384075Yoanko kochana a powedz mi czy ten bialy ser to ma byc taki zwykly, w kostce czy zmielony?? a jakies inne nadzienia mozna dawac??? Np z pieczarek czy inne?
hmmm... nie jestem pewna czy ciasto dobrze się wypiecze z innym nadzieniem
dontknow.gif
Najlepiej wrzuć nadzienie do jednej bułki przy okazji robienia parówek i sprawdz. Nic innego nie mogę Ci poradzić.

A serek używałam taki:
Pokaż załącznik 2061
 

psychem

Member
Sie 5, 2008
19
0
0
A mi ciasto popękało, zanim zdolalo sie upiec.... za mało mleka dałam?
....do drożdzy to ja złotej rączki nie mam
icon_redface.gif

Walczyłam z suchymi, pierwszy raz w zyciu ciasto drozdzowe.. i klapa
icon_rolleyes.gif
 

anuc

Member
Maj 17, 2008
908
0
0
o, właśni ostantnio mi takie coś właśnie po głowie chodziło...

Psychem: a z jakiego ciasta robisz? Taki parówki w drożdżowym to dopiero muszą być super
icon_smile.gif