Ciasteczka maślane ze szprycy

nutinka

Member
Wrz 29, 2004
866
1
0
Ciasteczka maślane ze szprycy

20 dag masła
10 dag cukru pudru
2 żółtka
25 dag mąki pszennej
1 łyżeczka suszonej, zmielonej skórki cytrynowej

Miękkie masło utrzeć dokładnie z cukrem pudrem i skórką cytrynową. Dodać żółtka i ucierać jeszcze chwilę. Wymieszać masę z mąką. Przełożyć ciasto do szprycy i wyciskać gwiazdki bezpośrednio na pergamin do pieczenia.
Odstawić przygotowane gwiazdki do lodówki na pół godziny. Piec 12-15 minut w piekarniku nagrzanym do temperatury 190-200°C.

2225.jpg
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
Z takiego ciasta, tylko bez skórki, podpiekam zwykle spód pod szarlotkę. Ciasto jest suuper kruche i rozpływające się w ustach.... Mlask!
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Z takiego ciasta, tylko bez skórki, podpiekam zwykle spód pod szarlotkę. Ciasto jest suuper kruche i rozpływające się w ustach.... Mlask!
A wiesz, że ja też. Nawet się nie zorientowałam, że robię tak spód ale ja do sernika takiego jednego, tylko, że mam przepis mniej więcej z połowy składników, rzeczywiście, że dobre jest.
 

Al_inka

Member
Wrz 13, 2004
2,109
0
0
Lidqa musisz takim wzorniczkiem ciasto ze szprycy wyciskać, żeby środek miał wgłębienie i marmoladę przed pieczeniem kłaść.
 

Stale

Member
Paź 31, 2004
710
1
0
A tak wyglądają moje. Są pyszne i kruchutkie. miały być na święta a tyle tylko zdarzyłam uratować aby zrobić zdjęcie
pict0079zmianarozmiaru0jz.jpg
 

Iva

Member
Wrz 13, 2004
9,428
0
0
Dziekuje bardzo !!!!! kupiłam taka szpryce i mam straszną ochote na te ciasteczka:)
Miłego dnia!!!
Iva
 

Iva

Member
Wrz 13, 2004
9,428
0
0
SUPER PRZEPIS!!!!!
Zrobiłam wczoraj i wszystkie od razu zostały pochłonięte
icon_smile.gif

dzisiaj zrobiłam z podwójnej porcji:) Takie wyszły :
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Ika, nie moge otworzyc powiekszenia
icon_sad.gif

A moje sa przy moim przepisie
icon_razz.gif
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Iva tutaj. ;)

Oczywiscie mozesz zmieniac smaki w zaleznisci od upodoban. Mozna tez z kakao, ale wowczas dodaj wiecej smietany (ewentualnie mleka).
 

szuwarek

Member
Lis 4, 2005
254
0
0
przepis ten był moim ciasteczkowym debiutem.
ciasto podzieliłam na trzy porcje każdą o innym smaku. była więc wersja podstawowa, z kokosem i kakao. wszystkie trzy wsadziłam do zamrażarki bo akurat nie miałam czasu piec.
o pierwszej i drugiej porcji można zapomnieć, za duża temperatura nie posłużyła ciasteczkom. :oops:
trzecią porcję nauczona doświadczeniem włożyłam do piecyka nagrzanego do 185 stopni, na drugi poziom od góry i piekłam tylko górną grzałką. no i można powiedzieć że się udały. były kchrupiące i bardzo smaczne mniam

15581_440195.jpg
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
właśnie przetestowałam szprycę dzisiaj ciasteczka wyszły śliczne i pysznie maślane, takie jak lubię Nie dodałam tylko żadnego zapachu ani skórki cytrynowej, bo chciałam mieć takie typowo maślane, bez innych aromatów. Od razu wiedziałam, że ciastka będą dobre, bo z podobnego ciasta robię spód pod sernik i szarlotkę więc już co nieco go znam ;) ale do ciasteczek dopiero pierwszy raz wykorzystałam. Pycha. Wyszło mi 70sztuk ale pewnie byłoby nieco więcej gdybym do pierwszych ciasteczek tylko raz strzelała szprycą, a ja robiłam z dwóch strzałów.
 

hhera

Member
Cze 4, 2006
53
0
0
a ja chciałam sie zapytac
ile te ciasteczka moga lezec?
bo chcialam je zrobic na swieta ,ale nie wiem czy juz je robic czy za wczesnie ??
 

hhera

Member
Cze 4, 2006
53
0
0
nie wyszły mi :/
z tych proporcji wyszło mi maslo dalej ..
i sie kleilo do wszytskiego
dodalam wiecej maki
ale i tak brzydko wyszlo
chyba nie umiem sie obslugiwac ta szpryca