Ciasto drożdżowe Hosi

hosi

Member
Paź 29, 2006
2
0
0
chcecie wypróbować nowy przepsi na ciasto drożdżowe, które "musi" wyjść
Oto przepis:
składniki: 10 dkg drożdży, 1 szklanka cukru, 4 roztrzepane jajka (całe), 3/4 szklanki mleka, 1 szklanka oleju, 4 szklanki mąki,
wykonanie:
te składniki to w zasadzie cały przepis, gdyż nic więcej na początek nie musimy robić tylko wrzucamy te składniki w takiej kolejności (nie wolno jej zmienić) do miski i przykrywamy na 7 godzin. Po tym czasie wymieszamy to wszystko ręką i wylewamy na posmarowaną tłuszczem blaszkę, dodajemy owoce (najlepiej śliwki, bo teraz ten czas na nie) i pieczemy w rozgrzanym piekarniku 180 stopni przez około 40 minut , smacznego, nie jest suche i dobre nawet przez dwa dni (u mnie w domu to nierealne, ale ....
Dodam tylko, ze do tej pory mordowałam się ze starym przepisem i co ztego , że wychodziło i było dobre ale ile pracy . I tak nie dorównywałam mojej koleżnce, która przy każdym wyrabianiu ciasta liczyła ilość ruchów ręka
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

miszka52

Member
Paź 29, 2006
1,307
0
0
Jak może nie wyjść przy TAKIEJ ILOśCI DROżDżY??!!
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
miszka52 @ 26 Jan 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=439652Jak może nie wyjść przy TAKIEJ ILOśCI DROżDżY??!!
Za dużo, czy za mało?

rofl.gif
rofl.gif
rofl.gif
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
przewaznie 10 dag drozdzy przewidziane jest na 1 kg maki(a chyba te 4 szkl. to bedzie 1 kg), u hazo jest 5 dag na 1/2 kg wiec chyba nic szczegolnie nienormalnego nie ma w ilosci drozdzy podanych w tym przepisie. A jesli ktos lubi mniej...
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
4 szkl to 680 g (wg. netowych kalkulatorów), więc imho 50 g wystarczy w zupełności.

Tylko ten caps mnie tak rozbroił
rofl.gif
rofl.gif