Śledzie wg przepisu mojego tatki*

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Kilka cebul pokroić w plasterki, posolić obficie i odstawic na co najmniej godzinę.
Śledzie moczyć 2 godziny w zimnej wodzie (zmienić ze dwa razy wodę) po czym pokroić je na kawałki różnej wielkości.
W słoju układać na przemian cebulę i śledzie na koniec po wierzchu polać cebulkę odrobiną oleju.
Po dwóch dniach stania w lodówce śledziki zalać kwaśną śmietaną, która ma dotrzeć aż na spód słoika.
Potrawa jest do szamania na następny dzień.
Uwielbiam te śledzie.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Agata

Member
Paź 7, 2005
1,214
1
0
Lubię proste i dobre jedzonko i dlatego zrobię w tym roku te śledzie na święta bo mam już dość śledzi w pomidorach których ciągle domaga sie mężyk.
 

Agata

Member
Paź 7, 2005
1,214
1
0
No więc zrobiłam te śledziki i bardzo dobre są (na pewno powtórzę) no i siłą rzeczy dodałam majonezu bo miałam tak gęstą śmietanę że za żadne skarby nie chciała się przedstać na dno słoika 8)
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Agato wybacz za ignorancję, ale nie zauważyłam Twego pytania
icon_sad.gif

W sumie dobrze, że nie dałam Ci odpowiedzi, bo odpowiedziałabym, że mimo tego, że uwielbiam majonez, w tym przepisie on nie pasuje - wiesz, to jest smak, którego za nic nie chcę zmieniać, bo mi on w 100% odpowiada, a majonez by go zmienił... O.
icon_smile.gif


Tak w ogóle, to BARDZO się cieszę , że Ci smakowały
icon_smile.gif
(jak powiem tacie, że ten przepis tu zamieściłam i że ktoś go testował, to urośnie oj urośnie...)
icon_smile.gif


Dodam tylko, że śledzie te bardzo dobrze smakują z ziemniakami ugotowanymi w mundurkach - np. w środę popielcową.
 

Agata

Member
Paź 7, 2005
1,214
1
0
e tam od razu ignorancja śledziki były super i na pewno jeszcze powtórzę ale muszę dać inną śmietanę niż poprzednio ;)
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Wracają do "łask" :eek:)
Może ktoś się skusi...
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Zrobi je mój syn, bo ja jestem niezbyt zdrowa i w tym roku on zajmuje się kuchnią. Jak mu wyjdą, zdam relację. Pozdrowienia.