Szarlotka

brunia

Member
Cze 14, 2006
30
0
0
niejeden przepis na szarlotkę już tu jest, ale tego chyba jeszcze nie było.
Przepis jest stary a pochodzi z gazety Jestem, która ukazywała sie wiele lat temu.
1 masło roślinne lub margaryna (200 g)
3 szklanki mąki krypczatki
1 szklanka cukru
4 jajka (żółtka osobno, białka osobno)
2 łyżki śmietany (kwaśna, gęsta)
2 łyżeczki proszku do pieczenia
olejek zapachowy lub cukier wanilinowy
Margarynę utrzeć z cukrem, dodać cukier( pół szklanki) ,dodawać po jednym żółtku , mąkę wymieszaną z proszkiem , śmietanę, olejek.Połowę ciasta ( ja daję raczej 3/4 ) rozkruszamy na blache, na to układamy podsmażone jabłka, lub inne owoce, posypujemy cynamonem i cukrem do smaku, na owoce wykładamy pianę ubitą z drugą połową szklanki cukru , na to kruszymy pozostałe ciasto.Całość wstawiamy do nagrzanego piekarnika 200 st.C , po 10 min. temperaturę obniżamy do 180 st.C i pieczemy ok.45 min. Po wyjęciu z piekarnika posypać cukrem pudrem, albo polać gorzką czekoladą.

Img_6345.jpg
 

Załączniki

  • Img_6345.jpg
    Img_6345.jpg
    40.4 KB · Wyświetleń: 6
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Juta24

Member
Wrz 27, 2006
105
0
0
mam podobny przepis tylko bez śmietany i zamiast mąki krupczatki jest 2 szkl mąki pszennej i 1 szkl mąki ziemniaczanej.POTWIERDZAM CIASTO PYSZNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
mniam.gif
 

kasik

Member
Gru 14, 2005
535
0
0
Podoba mi się ten przepis,chyba go popełnię
icon_smile.gif
.
Mam wizję na wersję z wiśniami,mniam ,mniam.Lecę sprawdzić, czy mam składniki.
 

Blood Sugar

Member
Lut 13, 2009
59
0
0
zrobiłam!wyszlo elegancko ;] smakuje prawie jak kruche tylko mniej roboty :D
jutro wrzuce zdjecie. mam w zamian przepis na CZEKOLADOWE CIASTO Z PŁYNNYM ŚRODKIEM.polecam!


na 4 porcje:
100g mąki
200g masła
120 g cukru
2 łyżki kakao
250 g gorzkiej czekolady
5 żółtek
2 jajka
tłuszcz do wysmarowania foremek


Foremki natłuścic i posypac kakao.czekolade zetrzec na grubej tarce i rozpuscic w kapieli wodnej(caly czas mieszac).utrzec masło z cukrem, dodawac jedno po drugim żółtka i cale jajka,potem wsypac mąke, wymieszac na gladka mase.na koniec domieszac rozpuszczona czekolade.wypełnic foremki ciastem,wstawic na blasze do piekarnika rozgrzanego do 180 st.C na około 15 minut.wyjmij ciasteczka i zostaw na 2 minuty do ostygniecia.wyjmij z foremek.po rozkrojeniu powinny byc plynne w srodku.
Smacznego :*
 

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
Witaj na forum i baw się dobrze
cvety.gif

A na przyszłość - nowe przepisy lepiej wpisywać w oddzielny, nowy wątek (po użyciu wyszukiwarki/spisu treści
icon_smile.gif
). Bo tu prawie na pewno 'zaginie'.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

mala_czarna87

Member
Wrz 6, 2011
663
0
0
Zrobiłam ostatnio na niedzielę, tylko jabłka kładłam od razu surowe, pokrojone w kostkę na spód ciasta wcześniej posypany kaszką manna, żeby wciągnęła nadmiar soku. Trochę nie widać piany z białek, bo robiłam na szybko (pól godziny przed przyjściem gości) i nie ubiłam jej dokładnie. Ciasto rewelacyjne, zwłaszcza jeszcze na ciepło
 

Załączniki

  • Obraz_069.jpg
    Obraz_069.jpg
    2 MB · Wyświetleń: 0