Sekret krasnoludków

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Sekret krasnoludków


(Kotlety mielone wcale nie muszą być nudne )

Będą nam potrzebne:

Pieczarki o dużych, ładnych kapeluszach (ilość zależna od ilości osób, którym zamierzamy podać danie ,ok. 2-3 na osobę dorosłą)
Mięso mielone wieprzowo-wołowe (ja dla 2 osób robię z ćwierć kg i jest ich mnóstwo
icon_smile.gif
)
namoczona bułeczka
cebula
jajko
ząbek czosnku
1 łyżeczka musztardy
pół łyżeczki kminku
ćwierć łyżeczki kolendry
vegetta lub sól i świeżo zmielony czarny pieprz - do smaku
bułka tarta do panierowania
olej i masło do smażenia


1. Pieczarki myjemy, oddzielamy nóżki. Podgotowujemy w niedużej ilości wody z vegettą, aż zmiękną trochę. (Sprawdzamy to ostrożnie, tak, by nie podziurawić widelcem górnej strony kapeluszy )

2. Nóżki-ogonki pieczarek ścieramy na drobnej tarce i podsmażamy na maśle.

3. Przygotowujemy mięso:
mięso mielone wyrabiamy z jajkiem, wcześniej namoczoną, odciśniętą bułką, drobniutko posiekaną cebulą, kminkiem, kolendrą, łyżeczką musztardy i przeciśniętym ząbkiem czosnku. Dodajemy podsmażone ogonki pieczarek. Mieszamy. Doprawiamy do smaku vegrttą i pieprzem.

4. Mięsem napełniamy przestudzone kapelusze pieczarek. Najpierw szczelnie wypełniamy wnętrze kapelusza, potem pod pieczarką tworzymy zgrabny kotlecik grubości ok. 1 - 1.5 cm.
Stronę z mięsem panierujemy w tartej bułce.

5. Smażymy kotlety na wolnym ogniu, zaczynając od strony "mięsnej"
Następnie podsmażamy stronę z pieczarką, aż się apetycznie zrumieni.
Odwracamy znowu na "mięsną" stronę, podlewamy odrobiną bulionu i dusimy pod przykryciem ok. 5 min.


Takie kotleciki wspaniale smakują ze wszystkim:
kluskami śląskimi, kopytkami, kaszą - to wszystko oczywiście z pysznym grzybowym sosem
icon_smile.gif
,
z ziemniakami lub z frytkami.
Do tego ulubiona surówka.

Świetne danko na obiad rodzinny bądź ku zaskoczeniu gości

SMACZNEGO!
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Faktycznie - faszerowane pieczarki są pyszne
daumen.gif
I nawet niekoniecznie miesem - mozna samymi nóżkami wymieszanymi z jajem i zielenina....
Kurczę, dawno nie robiłam
gruebel_2.gif
icon_lol.gif
 

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
ja tez uwielbiam takie pieczarki tylko robie z pomidorem, swieza bazylia i mozarella jako farsz albo ze szpinakiem i jajkiem i bulka tarta:) Pycha Z mielonym jeszcze nie robilam, na pewno sprobuje
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: