Błyskawiczne placuszki

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Błyskawiczne placuszki


Bazą do placuszków jest:

bułka tarta
jajko
mleko


Składniki energicznie mieszamy, ilość bułki, jajek i mleka zależna jest od ilości placuszków, które chcemy usmażyć. Masa powinna mieć konsystencję gęstej śmietany. Z 1 jajka wystarczy "do pochrupania" na 2 osoby.
icon_smile.gif


Jeśli wybieramy "bazową" wersję placuszków, dodajemy do masy łyżeczkę cukru.

Placuszki smażymy na niewielkiej ilości oleju, aż będą apetycznie rumiane. Najlepiej użyć patelni do naleśników

Placuszki są miękkie, rosną "w sobie" mają bardzo ciekawy smaczek

Takie placuszki możemy podać posypane cukrem-pudrem, polane syropem klonowym lub miodem, z powidłami śliwkowymi i kwaśną śmietaną.....


ALBO:

nie dodajemy cukru.

zamiast tego do masy dodajemy:

- starty żółty serek i pietruszkę
- szczypiorek i przeciśnięty czosnek
- ostrą paprykę lub sos chilli
- przesmażone pieczarki z odrobiną czosnku

Możliwości są praktycznie nieograniczone

I choć jesteśmy w topiku wegetariańskim, dodam,że jeśli ktoś chce, może także dodać pokrojoną drobniutko szynkę lub kiełbasę.


Danko jest fantastyczne jako deser, jako przekąska, lub jako samodzielne danie obiadowe. Wystarczy, że w wersji bezcukrowej podamy je np. z sałatką z pomidorów z cebulką.


Smacznego!
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Hm, przepis intrygujacy, aczkolwiek czy one nie sa tłuste? Bułka tarta chłonie duzo tłuszczu.

Na pewno kiedys spróbuje - bo czasami lubie naleśniki bez nadzienia, tylko panierowane w bułce i obsmażane. Ale wiele tego nie zjem - góra dwa i nasycam sie na pół roku
gruebel_2.gif
 

miszka52

Member
Paź 29, 2006
1,307
0
0
No proszę - a ja już od godziny szukam sposobu na zagospodarowanie niezbyt nam smakujących (takich grubości ok 0,5cm) paluszków obtoczonych w sezamie. Dostaliśmy kilka paczek (300gr). Parę zeszło. Ktoś zjadł z rozpaczy do jakiegoś piwa, ale 2 zaległy na półce omijane wielkim łukiem. Już pomyślałam, że potraktuję je jako bułkę tartą o oryginalnym smaku (sezam) i właśnie je zmęłłam.
A tu proszę - przepisik jak na zamówienie. Będą raczej na słodko, bo paluszki same w sobie były słodkawe.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Akulka @ 28 Nov 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=402682Hm, przepis intrygujacy, aczkolwiek czy one nie sa tłuste? Bułka tarta chłonie duzo tłuszczu.
Nie, nie są bardzo tłuste. Trzeba je kłaść na dobrze rozgrzany olej, samego oleju trzeba zaledwie kropelkę. Dlatego polecam taką patelnię do naleśników - teflonową, bo do niej nic się nie przykleja, szybko się rozgrzewa i oleju może być minimalna ilość
icon_smile.gif
A smażą się bardzo szybko.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Dziękuję, Futro, za wpis
icon_biggrin.gif

Przypomniałaś mi, że mam do nich zdjęcie
icon_smile.gif


b_yskawiczne.JPG
 

Załączniki

  • b_yskawiczne.JPG
    b_yskawiczne.JPG
    31.9 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Lemoni

Member
Paź 18, 2008
75
0
0
Pamiętam jak byłam mała - gdy babcia smażyła kotlety to z bratem tylko się czailiśmy na placuszki z resztek panierki - mniej więcej podobny skład (głównie jajko zostawało z bułką, no i mleko). Uważam, że to głupio brzmi, ale babcia na to mówiła bułeczka:D. Zawsze ją przekonywaliśmy, że powinna zamiast kotletów przyrządzać tylko takie placuszki.
Ale na słodko nigdy nie jadłam:>
 

futro76

Member
Lip 27, 2009
200
0
0
u nas to ostatnio czesta kolacja jak nie za duzo grosza na koncie a trzeba szesciu ludzia nakarmić:)
mój ojciexc nadal wierzy ze to takie mieso jest:)
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0