Sałata po polsku

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Sałata po polsku

Sałata
1/3 szkl wody
sok z połowy cytryny
kilka plastrów boczku - ilość w zależności od ilości sałaty - nie może w niej "zginąć"
icon_wink.gif


1. Starannie opłukane liście sałaty porwać w palcach na nieduże kawałki, ułożyć w salaterkach.

2. Na patelni wytopić boczek,pokrojony w drobną kosteczkę. Jeśli trafił się nam wyjątkowo chudy boczek, można podłożyć trochę masła, by się nie przypalił.

3. Gdy boczek sie już dobrze zrumieni, podlać go niewielką ilością wody, zmieszanej pół na pół z sokiem z cytryny.
icon_exclaim.gif
uwaga, będzie pryskać
icon_exclaim.gif
-dlatego przy wlewaniu wody najlepiej trzymać w ręku pokrywkę i od razu przykryć patelnię.
icon_wink.gif


4. Gorący boczek z zalewą rozkładać na sałacie, podawać natychmiast.



O tym przepisie usłyszałam od mojej 93-letniej babci, która mówiła, że taką właśnie sałatę najchętniej jadał jej ojciec.

Przyznam Wam, że na początku podeszłam do tego sceptycznie - bo jak to, sałata i gorący boczek z tłuszczykiem
icon_question.gif
gruebel_2.gif


Nurtowało mnie to - i wypróbowałam... i wiecie, co, to jest naprawdę dobre
icon_exclaim.gif
mniam.gif


Taka salata świetnie pasuje do wszelkich dań obiadowych, czasami robię ją ot, tak - do kanapek, w ramach urozmaicenia śniadania.


Smacznego!

wink.gif
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Tak sam0 robiła moja Mama. To smak mojego dzieciństwa. Kto się odważy zjeść miękką sałatę na ciepło, tego serdecznie namawiam.
























serdecznie namawiam