Galettes sucrees

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,381
3,662
113
arabskie pierniczki GALETTES SUCREES

4 jajka
3/4 szklanki cukru
1/2 szklanki oleju
3 szklanki mąki razowej
2 łyżeczki proszku do pieczenia
po 1 łyżeczce soli i cynamonu
po 1/2 szklanki posiekanych migdałów, orzechów włoskich, suszonych moreli, daktyli
1 łyżka ziaren sezamu

Ubij 3 jajka z cukrem, dodaj olej, mąkę z proszkiem, sól, cynamon i na końcu - posiekane bakalie. Przełóż ciasto na oprószoną mąką stolnicę, podziel na 2 części, ulep z każdej wałek o długości 35 cm i grubości 5 cm. Ułóż oba wałki na natłuszczonej blaszce, pozostawiając 2 - 3 cm odstęp pomiędzy nimi. Ubij ostatnie jajko, posmaruj nim ciasto, posyp sezamem. Piecz 20 min. w 175 stopniach. Odstaw na 5 min. do ostygnięcia, pokrój nożem z ząbkami na kawałki grubości 2 cm, ponownie ułóż na blasze i piecz 15 min. w tej samej temperaturze.


Przepis znaleziony jakiś czas temu w dodatku kulinarnym Gazety Wyborczej i przetestowany. Ciastka są bardzo smaczne i nie takie słodkie jak typowe arabskie słodycze. Mam nadzieję, że dadzą się przechowywać, bo chciałabym upiec na święta.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

AgusiaSz

Member
Maj 3, 2006
7,302
0
0
jadłam kiedyś takie u koleżanki i powiem szczerze że są naprawdę super w smaku
mniam.gif
muszę je zrobić niedługo
fiesgrins.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,381
3,662
113
Piekłam je w tamtym tygodniu z razówki pszennej wymieszanej z orkiszową. Wyszły bardzo smaczne. Ponieważ źle mi się pakowały do puszek, przekroiłam je po upieczeniu na pół. Zawartości jednej puszki już nie ma, a drugą schowałam na święta. Będzie z nich pyszny deser na wigilię.
icon_smile.gif


Nie są niestety atrakcyjne wizualnie, ale warto się pokusić o ich upieczenie dla ich walorów smakowych.
icon_smile.gif
 

Załączniki

  • arabskie_ciasteczka.jpg
    arabskie_ciasteczka.jpg
    34.9 KB · Wyświetleń: 0

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Zrobiłam. Trochę mi sie kruszą, ale podsypałam za dużo mąku chyba. Smak mają... specyficzny, bardzo interesujący, nie powaliły mnie na kolana od pierwszego gryza, ale podejrzewam, że to ciacha z serii tych powoli, ale śmiertelnie uzależniających. Bo ja chodze i kombinuję, jak określić ten smak, mam ochotę dalej smakowac, żeby trochę poanalizować tę inność.

Dochodzę do wniosku, że one sa niebezpieczne
icon_lol.gif