Po prostu SERNIK

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Ciasto:
1 jajko
125g miekkiego masla
1/4 szklanki cukru
1/2 szklanki maki
1/2 lyzeczki proszku do pieczenia

Masa serowa:
650g kremowego serka twarogowego (choc musze przyznac, ze pieklam ten sernik w roznych wersjach, np. z mascarpone i quark)
125g masla (rozpuscic i wystudzic)
1/4 szklanka kwasnej smietany
2 lyzki maki ziemniaczanej
3/4 szklanki cukru
1 lyzeczka proszku do pieczenia
sok z polowy cytryny
skorka starta z jednej cytryny
garsc namoczonych sultanek
5 jaj


Okragla tortownice (22cm) smaruje maslem i wykladam papierem do pieczenia (boki rowniez).

Mieszam ze soba skladniki na ciasto. Wykladam na dno przygotowanej tortownicy.

Miksuje ser. Dodaje rozpuszczone maslo, mieszam. Potem smietane, make ziemniaczana, proszek do pieczenia. Delikatnie wszytsko mieszam lyzka. Teraz dodaje po jednym zoltku, bialka zachowujac w naczyniu. Na koniec dodaje sok z cytryny, skorke, sultanki.
Ubijam bialka na bardzo sztywno i stopniowo dodaje cukier, nadal ubijajac. Tak przygotowana mase bialkowa, bardzo delikatnie lacze z serem. Calosc wykladam do tortownicy i pieke w piecu nagrzanym do 170 C przez 1 1/2 godziny. Zostawiam w wylaczonym piecu z uchylonymi drzwiami przez kolejne pol godziny.
Mozna sernik polukrowac, posypac cukrem pudrem, polac ulubiona polewa...
ja najbardziej lubie bez...!!!

Sernik ten pieke przynajmniej od 10 lat, nigdy jeszce nie opadl, jest wilgotny, puszysty, o delikatnie serowo-cytrynowym smaku.

Polecam wszytskim amatorom sernikow!

 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

AgusiaSz

Member
Maj 3, 2006
7,302
0
0
nie lubię serników
icon_redface.gif
ale ten wygląda smakowicie
lecker.gif
 

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,676
517
113
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Margot... mam nadzieje, ze skusisz sie i zrobisz ten sernik na swieta....bardzo, bardzo polecam...
 

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Piekne zdjecie zachecilo mnie do zrobienia serniczka na swieta...pierwszy raz robilam w czwartek, ale w sobote rano bylo juz po serniku...Uzylam do niego sera homogenizowanego o 0% tluszczu (mialam wybor miedzy takim a mascarpone). Moze dlatego dosyc sporo opadl. Pomimo to byl bardzo delikatny, cytrynowy i najwazniejsze nie za slodki. Robilam jeszcze raz w sobote dla reszty rodziny, bardzo smakowal choc nikt nie odgadl, ze to sernik!

Probowalam juz robic tu rozne serniki, zawsze jednak czegos mi brakuje.. Moze to kwestia znalezienia odpowiedniego sera, nastepnym razem zamiast kremowego wyprobuje inny, bardziej zwarty...bardziej podobny do naszego twarogu...
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: