Niemiecki piernik Pani B.

owieczka

Active member
Wrz 17, 2004
1,444
25
48
Pani B to moja była sąsiadka
icon_smile.gif
Jej brat jest niemieckim cukiernikiem i zdradził przepsi na bardzo prosty i smaczny piernik w ilość obfitujący.

Piernik Niemiecki Pani B.

4 cale jajka
2,5 szkl maki
1 szkl cukru
1 szkl mleka
200g miodu
2 opakowania przyprawy korzennej
1 olejek rumowy
2 kopiate lyzki kakao
1/2 kostki masla
1/2 sloika dzemu
2 lyzeczki sody

Miod roztopic z maslem w garnku- niemalze zagotowac. Jajka utrzec z cukrem, dodac mleko i reszte skladnikow, a na koniec ostudzone ale jeszcze cieple maslo z miodem.
Wszystko wymieszac na jednolitą masę (mikserem) .
Piec okolo 1 godziny 180°C w waskiej dlugiej foremce. Piernik wyrasta ogromny wysoki, pęka na garbie. Sprawdzic patyczkiem na srodku przed wyciagnieciem czy ciasto dopieklo sie. Jesli nie to dac mu szanse:)
Mozna dac bakalie i orzechy do środka.
Piernik polewamy polewą z offczego przepisu:

Polewa czekoladowa

Łatwa w wykonaniu, domowa polewa czekoladowa, zastyga pięknie, jest gładka i lśniaca, gości na moich czekoladowych ciastach z powodzeniem zdobywajac serca gości.


składniki
2 łyżki stołowe margaryny lub masła
2 łyżki stołowe śmietany od 12% wzwyż (ja używam 12%)
4 łyżki stołowe cukru
2 łyżki stołowe kakao

sposób przygotowania
W rondelku rozpuścić tłuszcz, zestawić z ognia. Powolutku dolewać śmietanę, i szybko mieszać, żeby śmietanie nic złego się nie przytrafiło. Dodać cukier i kakao, ponownie wstawić na palnik, mieszać szybko do połączenia się składników. Smarować ciasto. Można wstawić ciasto z polewa do lodówki do szybkiego zastygnięcia, a można też trzymać je w temperaturze pokojowej.

dodatkowe informacje
Polewa jest prosta i smaczna, nie rozmazuje się, zastyga więc nie jest to żadna ciapa, tylko polewa jak marzenie:)

polewa.jpg
 

belle

Member
Wrz 15, 2004
1,377
0
0
CYTAT½ kostki masla
½ sloika dzemu
co to znaczy owieczko
icon_sad.gif

a mozna go powidlem przelozyc lub jakas masa moze?? :mrgreen:
 

MoTyLeK

Member
Lis 26, 2004
170
0
0
wyglada przepysznie. chyba sie skusze i niedlugo upioke. A tak poza tym to szukam przepis na pierniczki puszyste i smaczne oczywiscie. Znacie taki przepis?
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Smakowicie wyglada. Oryginalny... z przyprawa korzenna. Kto by pomyslal?
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Piernik przestestuję, a co do polewy, to przyznam, że jest JAK MARZENIE zawsze miałam problem z polewką, a odkąd mam przepis Owieczki polewa mi ZAWSZE wychodzi i samkuje wybornie
icon_biggrin.gif
Dziękuję Owieczko :anbetung:
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
A to tak... Ja sie zreszta nie bawie: mam za duzo przepisow w kolejce. Inna sprawa, ze teraz pierniki pownny miec pierszenstwo.
 

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
Wlasnie mam ochote na taki piernik, nie na swieta, a na teraz, zeby byl miekki i wilgotny, mam nadzieje, ze ten taki bedzie
icon_biggrin.gif
Dzisiaj lub jutro zrobie
icon_biggrin.gif
 

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
Owieczko, dzieki za przepis, piernik jest pyszniutki, o polewie juz nie wspomne
icon_wink.gif

Miekki, pulchny i wilgotny. Nawet moim nieciastowym dzieciom BARDZO smakowal. Przepis zatrzymuje na stale
icon_biggrin.gif
Dodalam tylko jedno opakowanie przyprawy do piernika Kotany, bo nie mialam wiecej, ale wystarczylo, piernik jest bardzo aromatyczny.

piernikniemieckipanib051002b6m.jpg
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
ale pychotka ten piernik! najeść się go nie mogłam :mrgreen:

p51101241hz.jpg
 

Jaco

Member
Gru 5, 2004
6,655
1
0
Owieczko,
Jak duży słoik dzemu mam wziąć, żeby to pół nie bylo ani za mało ani za dużo? I jaki smak dżemu najlepiej?
 

anik

Member
Paź 17, 2005
88
0
0
gruebel_2.gif
na jak duza blaszke to jest porcja? albo tortownice? on sie nadaje do przelozenia powidlami jeszcze czy nie bardzo?
gruebel_2.gif