kurczak gyros + brokuły

Pimpek

Member
Lis 30, 2005
1,641
0
0
Nie wiem czy mi się coś na oczy rzuciło czy co, ale chyba jednak nie ma tu tej sałatki więc ją wklepuję.
Zdjęcia na razie niet, bo nie robiłam jej ostatnio, ale zrobie na święta i wtedy pstrykne.


W naczyniu przeźroczystym (wtedy jest najładniejsza) układamy kolejno:

- kurczaka gyros (dosyć drobno pokrojonego obsmażamy na tłuszczu z przyprawą Gyros)
- kukurydze z puszki (całe opakowanie)
- ryż (ugotowany w osolonej wodzie rzecz jasna)
- brokuły (ugotowane ale nie rozgotowane, bo będzie ciapa)

Wszystko zalewamy sosem z jogurtu i śmietany z dużą ilością czosnku + sól, pieprz, i to co lubicie (ja daje bazylie i suszone pomidorki kamisa)
Sos musi być dosyć rzadki żeby ładnie połączył całą sałatke.

Najlepsza jest na drugi dzień w lodówce i nigdy nie zostaje na drugi dzień po imprezie bo znika jako pierwsza
icon_lol.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

an666

Member
Lis 22, 2007
28
0
0
A ja to zrobilam na cieplo jako danie obiadowe. Wykonanie podobne z tym ze mieso podsmazylam razem z cebulka. Wylozylam do naczynia na to suszone pomidorki, ryz, kukurydza i brokuly a calosc zalalam smietana+czosnek+ majonez (lyzka) + pokruszony ser plesniowy(z niebieska plesnia) i do pieca na 10 minut. Wyszlo pychotka, wlasnie zjedlismy z korniszonkami i jestem zachwycona:)))

Dzieki za inspiracje:))
cvety.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,383
3,670
113
Robię na jutro.


EDIT:
Bardzo smaczna. Zamiast kukurydzy dałam groszek, a od siebie dołożyłam posiekany koperek i sok z limonki.
Nie układałam warstwowo, tylko wszystko wymieszałam z sosem z jogurtu typu bałkańskiego.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: