Wątróbki drobiowe*

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
0,5 kg wątróbek drobiowych
2 - 3 średnie cebule
200 ml kwaśnej śmietany jogurtowej
łyżka mąki pszennej
sól
pieprz czarny mielony
łyżka masła
olej

Wątróbki opłukać, odrzucić ew. ślady żółci (zdarza się) pokroić wg uznania, najlepiej w cząstki jak do gulaszu.
Na maśle podsmażyć pokrojoną w półkrążki cebulkę, jeśli za mało tłuszczu dolać olej tak by cebulka ładnie się zeszkliła nie rumieniąc się.
Zgarnąć cebulę na środek patelni, a dokoła wsypać wątróbkę i podsmażyć. Można też zdjąć i wątróbkę podsmażyć solo.
Dodać pieprz czarny.
Wymieszać wątróbkę z cebulą, chwilkę smażyć mieszając, następnie wsypać łyżkę mąki, wymieszać i podlać około 1/4 szkl wody.
Dodać śmietanę i mieszając często dusić do momentu aż z nakłutej wątróbki nie będzie wyciekał płyn. Nie śmażyć zbyt długo bo wątróbki stwardnieją.
Zdjąć z ognia, posolić i odstawić na 2 - 3 minuty pod przykryciem.
Wymieszać, sprawdzić czy dość słone i podawać - najlepiej z ziemniakami i ogórkiem kiszonym, chociaż z chlebem też smakuje dobrze.

Sosu ma być dość sporo, jeśli kogoś przeraża ilość śmietany może użyć mniej dolewając więcej wody.
Sos jest przepyszny, skusiłam nim moje dzieci i dziś nie tylko sos ale i wątróbki jedzą ze smakiem.
Polecam
mniam.gif


DSCF3800.JPG
 

Załączniki

  • DSCF3800.JPG
    DSCF3800.JPG
    50.9 KB · Wyświetleń: 6
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Ja używam z Głubczyc bo wg mnie jest najlepsza na świecie
mniam.gif
- o takiej:
DSCF3821.JPG

Ale sądzę że każda inna 12stka ukwaszona, gęsta się nada.
 

Załączniki

  • DSCF3821.JPG
    DSCF3821.JPG
    41.3 KB · Wyświetleń: 3

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Dzieki
icon_wink.gif
Przy najblizszej omieszkam wypróbować tej wersji
daumen.gif
 

witek

Member
Cze 21, 2007
6,114
0
0

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38

sywla

Member
Sty 3, 2008
481
0
0
nooo właśnie
icon_mrgreen.gif
wątróbki na obiad, od paru dni mam ochotę właśnie na wątróbki na obiad. Cinka ja robie tak jak Ty, i koniecznie z indyczych wątróbek ale dodatkowo dodaję pod koniec świeżą czerwoną paprykę pokrojoną w paseczki.
pyszności
lecker.gif

jeszcze tylko coś ode mnie: po umyciu wątróbek moczę je w mleku, dzięki temu stają się kruche i łagodne.