Ciasto na herbatnikach

imamcia

Member
Lis 29, 2005
2,398
0
36
6-7 paczek herbatników szkolnych
8 żółtek
kostka masła extra
6 czubatych łyżek mąki pszennej
1 szkl. cukru
cukier waniliowy
1/2 l mleka
2 łyżki akkao
orzechy włoskie 10-20 dag
rodzynki 20 dag
migdały 1 opak.
puszka brzoskwiń
winogrona 1 kiść
3-4 banany
3 galaretki
Z żółtek, mąki , mleka, cukru ugotowac budyń. Gdy ostygnie utrzeć z masłem na puszysta masę. POdzielić na 2 części, do jednej dodać kakao, migdały orzechy, do drugiej - białej rodzynki.
Herbatniki ułożyć na bklasze, wyłozyć ciemną masę, na to białą. Tesztę herbatników pokroić i układać w kwadraty, do których potem dowolnie wkładamy owoce. Kwadraty z owocami zalewamy galaretkami. Galaretki moga byc różnych kolorów, musza byc tężejące. Ja dodałam mniej wody. Schłodzić, podawac, czekać na pochwały,
icon_mrgreen.gif

Zdjęcia nie mam, bo robiłam u koleżanki, która aparatu nie posiada, robiłam wczoraj, dzisiaj miała byc konsumpcja, jeszcze nie dzwoniła z pretensjami, tzn. jest ok.
icon_mrgreen.gif
 

imamcia

Member
Lis 29, 2005
2,398
0
36
nikt nie będzie robił???
icon_sad.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
O to to. Bo ja na ten przykład
icon_mrgreen.gif
nie bardzo zakumałam o co chodzi z kwadratami i cięciem herbatników zagalaretkowanymi owocowo róznymi tężejącymi kolorami
rofl.gif

Jak zobaczę o co kaman to zrobię napewno bo smcznie brzmi.
 

imamcia

Member
Lis 29, 2005
2,398
0
36
ZROBIĘ, ALE JAK BĘDĘ NASTĘPNYM RAZEM ROBIŁA, TERAZ ROBIŁAM NIE U SIEBIE I APARATU NIE BYŁO, TO I ZDJĘCIA NIE MA
fiesgrins.gif
 

frigg

Member
Mar 23, 2006
774
1
0
Czy te herbatniki na górę pokroić na mniejsze i układać "na stojąco " i w te foremki wlewać na owoce galaretki czy jak. Bo może zrobię na święta. Już widzę , że mój synuś byłby zachwycony...
 

imamcia

Member
Lis 29, 2005
2,398
0
36
dokładnie tak, jak foremki