SCHWARZWALDER KIRSCHTORTE

moni77

Member
Wrz 20, 2004
8,558
0
0
8 białek,
150 g cukru
1 cukier waniliowy,
8 żółtek,
0,5 fiolki aromatu gorzkich migdałów,
1 budyń czekoladowy,
2 łyżki kakao w proszku,
150 g mąki tortowej,
1/2 opakowania proszku do pieczenia,
szczypta soli,
średni słoik wiśni w kompocie,
2 kieliszki Kirschwasser,
0,75 l słodkiej śmietany (30 – 36%)
1 łyżka cukru pudru,
3 łyżeczki żelatyny,
kilka łyżek czekolady w płatkach, do dekoracji.
papier do wyłożenia formy, tortownica 26 cm.

Mąkę i kakao przesiać przez sito. Wymieszać najdokładniej z proszkiem do pieczenia, budyniem i szczyptą soli. Do żółtek dodać zapach migdałowy i wymieszać. Z białek ubić pianę a gdy zacznie sztywnieć, wsypać oba cukry i ubijać dalej aż do pełnej sztywności. Delikatnie mieszając, do piany dodać żółtka i kolejno wymieszaną mąkę. Wlać do formy wyłożonej papierem i piec przez ok. 40 minut w temperaturze 180 stopni. Po 35 minutach, sprawdzać patyczkiem.
Po upieczeniu, ostudzić i podzielić na 3 równe plastry.
Żelatynę rozpuścić w odrobinie gorącej wody. Śmietanę ubić na sztywno z cukrem pudrem. Dodać ostudzoną żelatynę. Wiśnie odcedzić. Odlać 1/4 szklanki kompotu i wymieszać z Kirschwasser. Powstałym płynem nasączyć plastry biszkoptu.
Pierwszą warstwę cienko posmarować śmietaną. Przy pomocy mieszka z dyszą Nr 12, dookoła zewnętrznej krawędzi tortu, nanieść „rulonik” śmietany. Od wewnętrznej strony „rulonika”, jedną obok drugiej, ułożyć wiśnie. Tuż przy wiśniach nanieść następny „rulon” śmietany i znowu wiśnie. Tak postępować, aż do wypeł- nienia środka.
Ostrożnie położyć na tym kolejną warstwę biszkoptu i postępować jw.
Całość posmarować resztą śmietany. Posypać dekoracyjnie płatkami czekolady.
Tort będzie dzielony na 12 porcji. Dookoła zrobić 12 różyczek z bitej śmietany i na każdej położyć po jednej wisience. Posypać tartą czekoladą. Wstawić do lodówki na kilka godzin
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
Czereśniówka...?
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
To jest kirsz czyli destylat z wiśni czyli wódka na wiśniach(bezbarwny) :mrgreen:
Ale nie wiem czy jest polski odpowiednik rzeczonego
icon_smile.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Moni, nie wyręczaj Pucha, niechaj się uczy siam to robić.
JA mu piszę, że się wścieknę jak czegoś sam wg. mojej instrukcji nie zrobi i robi, ze strachu pewnie.
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Moni, nie wyręczaj Pucha, niechaj się uczy siam to robić.
JA mu piszę, że się wścieknę jak czegoś sam wg. mojej instrukcji nie zrobi i robi, ze strachu pewnie.
a ja juz mam we kwri wyreczanie faceta...bo jak sam zrobi to na 1000%xle i mnei szlak potem trafia :mrgreen:
To bardzo niedobrze Moni, bardzo. W piątek mój mąż oświadczył, że odkurzy całe mieszkanie, więc czekałam, sobota, niedziela, poniedziałak i we wtorek po małym przypomnieniu wszystko błyszczało :lol:
A że było brudno przez te pare dni to ja tego nie tknełam, czekałam, aż sam to zrobi. Kochana więcej cierpliwości Uzbroiłam się w ową i powiedziałam sobie: kobieto, daj mu szansę! :lol: nie rób tego znów za niego :lol:
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
ale weisz Puchu juz w takim wieku ze mu trzeba pomocna dłoń wyciagnac :mrgreen:
Uważam, że w Jego wieku (Boosz, jak to przeczyta to się wściknie
icon_biggrin.gif
) też można się jeszcze wiele nauczyć, pomagam tym, że tłumaczę, a nie robię za Niego.
 

moni77

Member
Wrz 20, 2004
8,558
0
0

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
ale kurna mnie takie cos meczy nie mam doswiadczenie z ta grupa wiekowa i wole sama zrobic niz mozolnie po paluszku....
Tu nie tylko o tą grupę wiekową mi chodzi, lecz ogólnie o męćizn :lol:

Można pokazać, że gdy się prosi o umycie łazienki to nie tylko ma się podłogi na myśli :lol: ale też każdy pojemnik się w niej znajdujący oraz półeczki, baterie, wannę, umywalkę, prysznic od środka i z wierzchu, pralkę i piecyk :lol:
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0