Corn dogs*

trzkasienka

Member
Wrz 15, 2005
4,188
0
0
corn dogs- parowki w ciescie kukurydzianym

Kolejny ekspresowy przepis- moze wzbogacic nasze sniadanie, kolacje, przyjecie...

pochodzi z ksiazki "Street food" C. Ferguson. Przepis zostal stworzony w 1942 roku przez Neila Fletchera z Teksasu i jest praktycznie rozpowszechniony w calej Ameryce Polnocnej.

Skladniki:
10 parowek (badz dowolnych malych kielbasek, np. frankfurterek)
10 patyczkow drewnianych

45g maki kukurydzianej
75 g maki pszennej
1/4 lyzeczki soli
1/4 lyzeczki proszku do pieczenia
175 g maslanki albo chudego jogurtu naturalnego
1 jajko

Wykonanie:
patyczki moczyc pol godziny w wodzie.
Parowki opruszyc maka

Ciasto: make, sol i proszek do pieczenia wrzucic do miski. Osobno wynmieszac jajko z maslanka- dodac do maki i ponownie wszystko razem wymieszac, by nie bylo grudek.

Podgrzewamy gleboki olej do ok 190 stopni, kielbaski nadziewamy na patyczki, zanurzamy w ciescie i wkladamy do oleju (musi byc tak duzo oleju, by kielbaski sie wnim cale zanurzyly, inaczej ciasto sie rozleje na boki) . Smazymy okolo 4 minuty.

Smacznego
mniam.gif


DSCF5954.jpg
 

szachownica

Member
Kwi 18, 2006
702
0
0
ciekawy przepis, wskakuje na listę "do wypróbowania". w ogóle ta książka zapowiada się interesująco, może podasz jeszcze jakieś interesujące przepisy:)
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Zrobiłam dziś po raz pierwszy w życiu corn dogi i straszliwie mi się spodobały, genialne!
icon_mrgreen.gif
icon_mrgreen.gif

Podałam je z kapustą młodą pomidorową-ostrą, więc miałam fusion amerykańsko-polskie, ale jak zgrane!!!!

ja robiłam z innego przepisu, bardzo chwalonego w serwisie allrecipes (http://allrecipes.com/Recipe/A-Plus-Fair-Corn-Dogs/Detail.aspx) , ale jest bardzo podobny do tego tutaj (różnią się w sumie mąką), wiec nie zakłądam odrebnego watku. WYgladaja identycznie (az jestem zaskoczona, ze wychodza tak ladnie)

Ja dałam
1/2 szklanki mąki zwykłej
1/3 kaszki kukurydzianej
1 płaską łyżeczkę soli
1 łyżeczkę cukru
1 łyżeczkę proszku do pieczenia
1/2 łyżeczki sody
2/3 szklanki maslanki
1 jajko

- użyłam moich ulubionych bardzo chudych kabanosów indyczych, takich miękkich, niezbyt suszonych.
- mąka ziemniaczana do wytaplania lekko kabanosów, zeby masa sie trzymala - i faktycznie trzyma sie doskonale
suche wymieszalam, dodalam mokre, krotko mieszałam. Wlałam do wysokiej szklanki i maczałam w niej nabite na patyczki do szaszłyków połówki kabanosów. Smażyłam 2-3 minuty w litrze oleju.


acha, masy mi baaaardzo dużo zostało, starczyłoby jej chyba na kilo kiełbasek... ja zrobiłam 4 i ubyło ze 4 cm :D
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
uzylam produktu firmy kupiec o nazwie ,,kaszka kukurydziana", bo Ker zza oceanu wyjasnila, ze corn meal ma wlasnie grubosc grysiku